| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Termix, na Toyen je vyprodáno (time-sloty), tam jsme nebyli. Naopak Sluneční králové nebo Rembrandt katastrofa. Na Sluneční krále jsme šli hned po ránu, pustili tam strašně lidi, hned v té první místnosti jich bylo asi 50. Pak jim došlo, že to asi mají brzdit, tak udělali nacpanou frontu před vchodem.
Národní galerie – palác Kinských – tam sice hlídali počet lidí uvnitř a protože je tam dost extrémní dozor, tak byli lidi potichu, ale zase nahnali čekající dav na schody tak hustě, že nebylo, kam šlápnout.
V Národní galerii ve Veletržním paláci bylo sice vždycky málo lidí, ale i dozorci se tam na člověka lepí a nikdy si nezvyknu na jejich chování (jsou agresivní, vlezlí, setkala jsem se i s rasismem, seřvali stařenku, když jí zazvonil mobil, člověk aby se bál promluvit – což musím, když dětem potřebuju něco vysvětlovat). V paláci Kinských je sice podobná sorta lidí, ale nikdy nebyli až tak nepříjemní jako ve Veletržním. Naopak chodím ráda do Sovových mlýnů, tam jsou hlídači milí a kultivovaní.
U pump, v různých obchodech, restauracích a podobně – někdy zcela bez respirátorů, jindy pár rozcapenců, co frajeří a oblézá lidi. Naposledy – v Litomyšli v Portmoneu (velmi malý prostor) pár lidí s respirátorem pod nosem, pán prodávající lístky hlídal akorát, aby se nefotilo, jinak respirátory a množství lidí mu byly fuk. V zámku – měli jsme smůlu na obří akci, čili natřískáno venku i uvnitř a lidi nedodržují vůbec nic. Na malém uzavřeném záchodě asi 10 lidí bez roušek/respirátorů.
Hned vedle našeho domu je budova patřící tělovýchovné jednotě – každý víkend akce minimálně 50 lidí, ti se pak druží v hospodách, u pumpy, kdekoli. Prostě stačí jeden nakažený...
Do hotelů se mi už ani nechce, párkrát jsme měli smůlu na rodinné partičky, které vysedávají pod okny a chlastají, děti pobíhají a ječí od 6 od rána do 2 ráno následujícího dne.
Zaznamenala jsem zahuštění turistů, asi se jim nechce do ciziny, nebo nemůžou, tak se přesouvají do ČR. Taky bydlím v prázdninové oblasti... tak vidím tu změnu takřka z okna.
Na hradech a zámcích jsme se setkali s lokálními návaly lidí, bez respirátorů (nasazovali až po upozornění, když si průvodci troufli).

V Chorvatsku tam, kam jezdíme, všichni měli respirátory, nebo jsme mohli zcela vyloučit kontakt. Akorát Pula mě dost zklamala, ale taky jsme se dokázali vyhnout lidem a jedli jsme venku na řídké zahrádce.

V Itálii bylo v muzejích, galeriích a vilách minimum lidí (na prohlídce třeba 6 včetně nás), někde i time sloty, automaty hlídající vstupy, bzučáky hlídající vzdálenost mezi lidmi, v restauracích i v MHD lidi s respirátory a vždycky tam byl někdo, kdo to hlídal, lidi se upozorňovali i vzájemně a slušně. V restauraci se člověk zvedne od stolu a okamžitě nasadí respirátor, na záchodě totéž.

Prostě za kulturou, jídlem, klidem, hezkým a klidným ubytováním apod. už často radši jezdím jinam než po ČR. ČR nevylučuji, ale už jsem to zredukovala. Taky jsem vybavila dům a zahradu tak, že se nám už ani často nikam nechce, je nám dobře doma (prý je to nějaký covidový jeskynní komplex ~:-D ).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.