| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na letošek jsme chtěli jet s manželkou do Izraele nejdřív na pár dní k Mrtvému moři, pak na pár dní do Jeruzaléma. Manželka špatně chodí, takže zvlášť ten hornatej Jeruzalém bylo těžké vymyslet nějak lidsky, to není moc město na auta. A halt to padlo, tak jsme jeli do Jeseníku, Krušnejch hor a do Hejnic ve Frýdlantském výběžku.

Izrael už byl v plánu loni, to to dopadlo podobně. Tak možná o vánocích. To je ale i Mrtvé moře studené - kolem 20-25.

Jinak k mořím jezdíme, nelétáme, před koronou jsme byli v Bulharsku, předtím Černá Hora, Pelješac a okolí ústí Neretvy. Taky Itálie, Dánsko a Holandsko.Já potřebuju mít u moře auto kvůli výletům.

Před 15 lety, krátce po bosenské válce jsme jeli na výlet do Mostaru (most už byl obnoven), ale rozstřílených baráků tam bylo plno. A pozdějí z Neumu po silničce podél ponorné řeky Trebišnjice do hor nad Dubrovníkem. Silnička byla po tělese bývalé železnice, takže poměrně plochá a rovná, ale úzká s místy na výměnu aut a byly tam staré semafory a srbské názvy stanic na budovách. Děti jsem instruoval, že se čůrá stoje na silnici a nikdy z ní nesmí odejít. A rozhodně ne na žádné drátky. Kolem bylo čím dál víc nápisů na opuštěných domech MINE nebo škrtnuté MINE. Manželka byla už docela nesvá. Uprostřed byl kus šotolinový - tam jsem se bál nevybuchlých min i já - a uprostřed pomníček nějakému Kanaďanu z UNPROFOR/IFOR, co na minu najel. Kousek dál pak už bylo dobře: opět asfalt a jeskyně Vjetrenica, kterou pochopitelně prozkoumal v rámci mocnářství jako první český speleolog... Po pár letech jsem našel na webu mapu min v Bosně a Hercegovině a zjistil, že jsem si opravdu zvolil jedno z nejhorších míst, tamtudy přesně vedla fronta mezi Bosensko-Chorvaty/Chorvaty a Bosenskými Srby. ~t~ Ale které dítě se ve škole mohlo chlubit, že jelo vedle minového pole (označeného).

Tak proto na výlety potřebuju auto.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.