| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Konečně jsem se roztleskala a začínám plánovat.
Malá jednoduchá paneláková kuchyň (350 cm rovná pracovní deska plus kolmo u protější zdi modul s lednicí, troubou ve výši hrudníku a mikrovlnkou opticky oddělující obývací minikoutek a jídelnu).
Rozpočet 150 tisíc bez spotřebičů čili nemůžu si moc vymýšlet (žádná kamenná pracovní deska, žádný skleněný obklad ani servomotory ovládané skříně). V rámci rozpočtu chci co nejpraktičtější kuchyň. Zatím mám jasno v tom, že chci všude plnovýsuvy (žádné otevírací skříňky a lovení hrnců v dřepu), hladká dvířka v matu, hlubší granitový dřez.
Čím déle přemýšlím, tím bezradnější jsem. Bílá kuchyně je klasika a do malých prostor ideální, ale mám chuť na něco jiného. Líbí se mi mink barva, ale nejsem si jistá, jestli je to to pravé na spodní i horní skříňky. Jestli by nebylo lepší mít horní skříňky bílé a opticky tak zvednout strop. Nemůžu se rozhodnout ani o tom, jestli mít linku bezúchytkovou (frézované skosení hrany jako úchytku), nebo jestli úchyty ponechat (nesnáším otírání úchytek a takový ten "fujšlemíček" uchycující se okolo napojení úchytek na dvířka).
Horní skříňky mám teď poloprůsvitné - na jednu stranu to odlehčuje, na druhou stranu je skrz to vidět, co tam člověk má jak uspořádáno, a navíc se v předělu mezi dvířkem a výplní chytá prach.
Zmítám se mezi praktičností a estetičností. Bez úchytek je hladká linka taková sterilní, strohá. Úchytky ji oživí, ale zase je to prostor pro neustálé otírání.
Jsem na sebe naštvaná, že si neumím z fleku a během pár hodin (dokonce ani dní) vybrat, co vlastně chci a jak vše co nejlépe vyřešit. Třeba kuchyňský vál, který teď dlí v mezeře mezi lednicí a linkou, nebude v nové kuchyni kam dát.
Je tu ještě někdo, kdo se těšil na novou kuchyňskou linku, ale plánování ho nejen netěší, ale přímo rozčiluje?

Máte některá zkušenost s bezúchytkovou linkou a jste spokojené?
Máte některá horní skříňky v jiné barvě než spodní a jste spokojené?
Děkuju ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.