| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zaizo, najdi si psychoterapeuta.
Je špatné, že tahle věta se říká často jako nadávka, aby se ten druhý ponížil, ale myslím to naprosto vážně a nepředpojatě.

Já tedy mám jiné problémy než ty, nemám dominantního manžela, právě naopak, ale jinak můj život na první pohled vypadá také "ideálně" - Hodný, pracovitý, věrný manžel, chytrý, hodný, bezproblémový syn, vlastní bydlení, stabilní práce, zdraví v pořádku...
Ale...
Nechci plevelit tvoje téma svými problémy, takže ve zkratce - roky bojuju s nevyrovnanou psychikou, náladovostí, úzkostmi, malou sebedůvěrou a problémy z toho vyplývajícími. Roky jsem se styděla a stále stydím to někomu říct, protože se bojím nepochopení a odsuzování od druhých - protože nemám žádný zjevný důvod pro nespokojenost.
Léta jsem psychoterapii odmítala, protože jsem nikdy na tom nebyla tak zle, že bych ji akutně potřebovala. Nikdy jsem neuvažovala o sebevraždě, nikdy jsem se nezhroutila...
I když jsem si konečně řekla, že chci svůj život žít jinak a psychologovi se objednala, pořád jsem vnitřně bojovala s tím, že bych to měla zvládnout sama a "předbíhám" lidi, kteří mají skutečné starosti a problémy...

Jediné čeho lituju je to, že jsem nenašla odvahu řešit svoje vnitřní problémy dřív. Ze začátku si říkáš možná, že je to prkotina, jenže ty problémy se nabalují a nabalují, až to jednou neuneseš.

Nečekej na to, až to neuneseš. Je opravdu důležité řešit problémy za včasu. Je to jako s každou jinou chronickou nemocí. Čím dřív se začne řešit, tím líp. S psychoterapií to je na dlouho, problémy se nevyřeší za 2 návštěvy, ale dobrý psycholog tě nasměruje jak dál a pak je na tobě, co se rozhodneš změnit a co ne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.