| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zaizo, tady se začal hoodně řešit tvůj manžel, ale on s tvými pocity a stavy nemusí mít nic společného. Třeba jsi prostě taková. Třeba jsi prostě jako já, protože já mám tyhle stavy smutku, nepotřebnosti a neoblíbenosti celoživotně. Bez ohledu na manžely. I další lidi. Časem jsem zjistila, že to jsem prostě já a jen já si s tím můžu pomoct. Ano, částečně by ti s tím mohl pomoci i nějaký ten psychiatr, psycholog či psychoterapeut. Ale nakonec to stejně bude na tobě. Takže: ber to tak, že to tak je. Tyto stavy k tobě patří a ty víš, že přejdou a slunce zase zasvítí. Objektivně máš milujícího manžela, fajn děti a užitečnou práci. Tudíž objektivně dobrý. Subjektivně si musíš najít něco, co ti pomůže tvé stavy zvládat. Sebezpytování není špatné - vede k pochopení tebe a tvého přirozeného já. A pak si najdi něco, co chmury zahání - hudba, tanec, pohyb, příroda, zvířata, lidi, filmy, knihy, tvorba, sport .. Ve špatném období to jde ztuha, ale přemož se. A ten svůj dočasný stav přijmi a snaž se si ho užít. Polituj se, pobreč si, ale se i rozmazluj, buď na sebe hodná.. Ale zase moc se v tom nerochni.
Jsem jako ty, ale i jako tvůj manžel. Někdy svárlivá, netrpělivá, obviňující, hnusná, dominantní.. Takže mám trochu toho pochopení i pro tvého manžela. Je prostě takový. Zkus mu jasně říct - v klidu, co ti vadí a nedělá ti dobře. Třeba to pochopí a pokusí se o nápravu. Ale popravdě, v afektu to moc nejde a pak zbývá jen ta omluva. Tak mu to odpustˇ A neber na sebe žádnou vinu ani povinnost. Zkus vzepnout a vydolovat své seběvědomí a sebehodnotu, neřeš co není v tvé kompetenci - třeba ztracené klíče.
Já bych nepomáhala ani neposlouchala. Šla bych počkat ven.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.