| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dari, super, díky moc. Tímhle se to hodně osvětluje. Potřebovala jsem vědět, jestli je to jenom divný nebo i protiprávní, tj jestli mám nějaký argument v ruce. Google mi radil jen ohledně gdpr a a kamer ve společných prostorách bytových domů a ne šmírování doma. Fakt mockrát děkuji za info.

Jestli mívají i soudní lidé rozvodovou psychózu, která může přetrvat, tak by se tím leccos vysvětlilo, protože jinak mi ta situace přijde nepochopitelná. Rodiče jsou oba normální slušní lidé, o dítě se starají a vždycky starali oba vzorně a mají ho dítě rádi. Mají a mívali doma různé druhy dusna, ale dítě je obstarané, milované, má vše, co potřebuje. Přijde mi, že ho opečovávají spíš docela nadstandardně. Nejspíš proto, že mají jedináčka nebo to tak zkrátka mají nastavené. Každopádně, tady problém jistě není.

Šmírovací aplikaci v mobilu asi nemá, to mi přijde jako ještě daleko horší level než kamery doma. Už jsou teda rozvedení rok, tak nevím, co bylo tehdy, ale teď aplikace určitě není, protože to bylo jasné hned, že je u Půlků a nemusel by v panice volat, že není na kamerách. Nevím teda, co má teoreticky třeba v ipadu nebo v notebooku, se kterýma někdy chodí, ale v telefonu ne.

S těma kamerama to vzniklo tak, že druhý rodič přišel mimo dohodnutý termín, kdy má dítě. Argument byl, že je to napůl jeho nemovitost a má tam bydliště a věci, tak může. Nevím, jestli to smí nebo ne, ale to není podstatné. Vyústilo to ve scénku s policií a v instalaci zabezpečovacího zařízení s čidlem pohybu, který houká a posílá sms v případě narušení.

Že je to kvůli druhému rodiči, bylo sděleno tomu dítěti. No a to si vyhledalo typ a zeptalo se, proč je to druh s kamerou. Na to rodič řekl, že tohle bylo ve slevě a levnější než bez kamery nebo nějaký podobný důvod, ale že ty se nebudou vůbec používat. Jen pro případ dovolené, kdy tam chodí cizí lidi krmit křečky, by se to třeba i hodilo. No a po půl nebo tři čtvrtě roce dítě detektivní prací usvědčilo rodiče, že ty kamery běží. Nachytalo ho pastí nějakou banální lží, kterou mohl odhalit jedině, pokud jsou kamery funkční. Moc si ale nepomohlo, protože když už se to ví, tak jsou nyní využívány k přímé kontrole. (Ale mně osobně teda přijde snad horší, když to šmírování bylo tajně a nevědělo se.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.