| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ano, velmi. Jako bych se napila živé vody, nebo jak to popsat, když už mě úzkost nepožírá tolik energie ( i tak nejsem žádnej výkonnej stroj :-). Není to jako že by někdo dodal dobrou náladu, nebo euforii. Ale zbavit se zvětší části stálé úzkosti a s tím souvisejících třeba žaludečních příznaků je super ( i když zas předtím nebyl problém být dost hubená v horších obdobích ) Kéž by mi byl někdo tuto možnost objasnil, když mi bylo 20 - 25 - 30... tolik pros..ných let. Ještě dnes mi při srazu kámošek z koleje připomínají jak jsem "furt spala a nic nepodnikala, jen tak přežívala " - ty ambiciozní to totiž nasíralo :-)) vidět takovou lemru u sebe na pokoji. Ale nejde o to, co si mysleli jiní, ale jak to hodně omezí život. U mně už tom rozhodujícím mladém ,a mladém dospělém věku. To je můj názor. Zbytečné obětované roky. Všichi si myslí, že jsi jenom "furt připosraná " , i ty si to brzo začneš myslet a ještě si připadat hodně méněcenná. No, třeba se situace pro takový lidi zlepší časem, někdo jim poradí dřív, a nebude to pro ně ostuda, přijmout medikaci.
Samozřejmě lékařka mi vždy na mé líčení, jak se mám dobře poslední rok - rok 2020 byl pro mě nejlepším v životě, až se to stydím napsat, s tím, jak se vše epidemií zhoršilo, ale i tak. Pro mě nejlepší rok ( oproti dřívějšku nebe a dudy, i když pořád se občas nějaká vlna úzkosti projeví ), lékařka teda pořád vnucuje, že to až tak nestačí, jen léky na úzkost, a je třeba si sehnat ( a zaplatit ) ještě terapii. Do toho se mi pravda zatím moc nechtělo. Předtím, než jsem vyhledala psychiatra a nechala si vecpat léky ( už i v práci jsem byla na hadry a bála se , že o ni přijdu ) , jsem zkusila dva renomované terapeuty ( muže a ženu ), a byla to tristní zkušenost, vzali peníze ( 1000 - 2000 za 50 min ) a vůbec nenaslouchali . v případě muže jsem dokonce stihla říct jen to, jak se jmenuju a kolik je mi let, po zbytek času mi povídal on, jak to má správně být, akorát vytkl že sedím shrbená ( asi by mě nepřekvapilo, že úzkostný člověk sedí spíš schoulený než vyprsený ) a jestli mě nebolí záda. totéž bylo u ženské terapeutky. Ta mi teda nakonec doporučila, že si mám rozmyslet, jakou terapii chci, ale ona že mě stejně nevezme. Přiznám, nechce se mi studovat různé psychologické přístupy a druhy terapií, laicky tomu neporozumím, a očekávala jsem , že právě v tom odborník mi poradí. No a tak zase budu nějakou dobu sbírat odvahu, než se vydám vyzkoušet dalšího borce .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.