| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Němci by u nás dvojjazyční byli. Ovšem - za Rakouska i dost "českých" šlechtických rodů mluvilo německy. Němčina byl úřední jazyk. Potom tu byla území, kde se prostě mluvilo německy, protože Němci tam měli většinu. A Židé, ti mluvili spíše tou němčinou. Ono za první republiky tu nebylo k Němcům moc přátelství, což pak vede k opaku, že se drží té němčiny a začnou se vzhlížet k říši za hranicemi, která jim nabízí ochranu. Nakonec i příklon dosti lidí v Německu k nacismu byl o tom, že Německo bylo po první sv. válce velmi tvrdě potrestané, vysoké válečné reparace, bída. Ano, byli zaslepení, nechtěli vidět některé negativní věci, ale to samé bylo u nás, jen se jednalo o ideologii komunismu a říši na východě. Myslím, že u nás žilo za první republiky více německy mluvících obyvatel, než tu bylo Slováků. Proč se razila idea československého jazyka - a němčina nebyl úřední jazyk. Lepší by bylo uznat češtinu, němčinu, slovenštinu a možná krajově i maďarštinu. Němci mohli mít podobné pocity jak naši lidé v době obrození. Frustrace a vzhlížení se v cizí říši. Němci u nás i v Německu mluvili prakticky stejně, což ovšem nejde tvrdit o češtině a ruštině.

Jinak čistě prakticky, já bych byl maximálně opatrný nechávat u nás bydlet Rusy. Rusko dávno v době, kdy si hrálo na kamarády Evropy a Nato, dokonce společná vojenská cvičení, tak tehdy tvrdilo, že bude hájit zájmy etnických Rusů v kterékoli zemi. Němci se stali pátou kolonou Třetí řiše nejspíš v důsledku toho, že si připadali v naší zemi diskriminovaní. Rusové žijící u nás, ty mohou kdykoli fungovat jako pátá kolona Ruska. To je osvědčená ruská taktika.

Němci se nacismu zřekli, Rusové své rozpínavosti nikoli. To je zásadní rozdíl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.