| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A pokračování:
K tomu Ochranci ještě.
Scéna, kde studenti uklízí po arabských turistech, mně neuvěřitelně vytočila, zejména potom, co jsme si přečetla diskuzi pod seriálem.
Nikdo v Teplicích nechodil uklízet po Arabech. Já a skupina dobrovolníků z místní muslimské komunity (lékaři, inženýři a podnikatelé) jsme zorganizovali osvětovou kampaň, kde jsme symbolicky chodili po Šanvskem parku v reflexivních vestách. První dny jsme sbírali symbolicky odpadky, abychom přitahli pozornost arabských hostů. Poté jsem rozdávali informační letáky v arabštině, kde byla vysvětlena pravidla a zákony v ČR. Chodili jsme po piknicích a přátelský jsme se nimi bavili o tom, co se zde smí a nesmí, jelikož jim to nikdo před příjezdem nevysvětlil (prostě v arabskych státech jsou jiné tradice a jiné úklidové služby).
Celá ta kampaň byla úspěšná, mnoho návštěvníků se k nám přidalo, přitahli jsme pozornost arabských médiích, cestovních kanceláří a ambasád. Nikdo nás nepodporoval. Všechno bylo z našich prostředků, ačkoliv to nebyla naše povinnost. Nicméně jsme cítili jako muslimové trvale žijící v ČR kolektivní vinu. Politici se chytli situace v Teplicích a nikdo to neřešil. Tak jsme jako komunita museli něco udělat, abychom zamezili útokům a kolektivní vině.
A co se v seriálu ukáže? Češi uklízí po špinavých Arabech!
Rozumím tomu, že seriál se inspiroval událostmi v Teplicích. Nicméně je mi hodně líto, že kampaň, která měla za cíl vybudovat určitý komunikační most mezi majoritou a lázeňským hosty, a zbavit se kolektivní viny, byla takto vyobrazena ve veřejnoprávní televizi. Vyvolalo to zbytečně negativní emoce a rozhořčení u diváků, kteří o kampani nic nevědí a spojili si to s tím, že chudáci Češi uklízí po Arabech. A mně jako organizátorky kampaně pak chodí vzkazy, že nutím své spolužáky, aby otrocky uklízeli po mých sověrcích. Je to prostě manipulace s fakty a rozdmychávání nenávisti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.