| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já si teda taky z předCOVID doby na nic takového napamatuju... Vždycky naopak byla rakev nejdřív otevřená, nejbližší příbuzní měli možnosti přijít... a pak se sami rozhodovali, jestli ji nechají otevřenou i pro "ostatní" nebo ji nechají uzavřít...

U babičky jsme ji otevřenou měli, vypadala i po smrti moc krásně, tak pokojně... U dědy naopak jsme ho viděli jen my a nechali jsme ji zavřít, tam bohužel to utrpení posledních hodin bylo příliš vepsané...

I u jiných pohřbů, kde jsem nebyla nejbližší, jsem byla svědkem toho, jak "volají" nejbližší příbuzné k rozloučení se o samotě a pak to bylo tak i tak.

Nikdy jsem nebyla svědkem toho, že by pohřební služba s tím dělala nějaké potíže...

Teď jde nejspíš o to, že pro COVID+ bys musela přinést šaty a někdo by ho musel oblékat... Což už by mohlo asi být rizikové... Rovněž upravovat nebožtíka tak, aby byl hezký... Jinak samozřejmě nemá logiku, když jsi s ním třeba do poslední chvíle, proč by ti mělo víc ublížit vidět ho i po smrti...

Chápu, že ta hořkost a pachuť z toho zůstane. Těžko s tím cokoli dělat. Osobně bych počkala, podala případně za pár týdnů, ale spíš ne... Já těch pilulek ze zdravotnictví taky musela pár spolknout a vždycky jsem se stížností jen koketovala a vždycky se na to vyflákla nakonec. Jestli je to dobře nebo ne, to nevím, ale prostě co -- buď se omluvěj (ten lepší případ) nebo se budou vykrucovat nebo to totálně popřou a co z toho.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.