Přidat odpověď
Taky je máme rádi, říkáme jim úlky. Učila jsem se je dělat sama v dospělém věku (kvůli manželovi).
Chceš blbuvzdorné? Takže
1. určitě zvol variantu těsta z piškotů, ne z ořechů (a bez vejce, bez bílku). Těsto musí být spíš suché, až drobivé... Nesmí lepit, protože to ti pak nepůjde úlek z formičky ven. Recepty tu holky psaly, kterýkoliv z těch piškotových bude myslím fungovat.
2. určitě zvol otevírací formičku. je mnohem lepší než vyklepávací a jde to jednodušeji. Mám dobré zkušenosti s takovými těmi se včeličkou, nejmenší velikost (prodávají sady po třech ve vánočních stánkách s vykrajovátky)
3. část rozemletých piškotů si nech v mističce, a vždycky před tím, než vložíš těsto do formičky, formičku "vysypej" těmito drobečky. některé recepty radí vysypávat moučkovým cukrem, ale to je blbost, tyto drobečky zabraňují tomu, aby se ti těsto přilepilo na formičku
4. některé recepty radí plnit krémem úlek ještě ve formičce. Podle mě to je blbost. Nejdřív si udělám "kostřičky" úlů ve formičce - prostě vtlačím kuličku těsta do formičky, prstem roztlačím do stěn tak aby uprostřed vznikla díra (po prstu) a spodek (přebytečné těsto které vvylezlo z formičky) odkrojím nožem. Odložím a jdu na další. Teprv až je mám hotové, plním krémem a připlácávám na dno piškot.
5. krému se dá dát víc, než se vejde do díry... může trochu přečuhovat, je to tak lepší, že je ho tam víc
6. čím tenčí stěny, tím více úlků а tím více krému dovnitř :)
7. je potřeba rovnou dělat trojnásobek, čtyřnásobek dávky v receptu... hrozně rychle se vypařují a to i ze zavřených krabic, u nás se typicky nedožije vánoc ani jeden.
Předchozí