| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libiku,
v klasickým vetešnictví jsem hodně dlouho nebyla, ani nevím, jestli něco takového ještě vůbec existuje. V devadesátkách jsem tam byla pečená vařená, protože se tam daly "za korunu" koupit úžasný starý věci, jejichž hodnota za těch 30 let poměrně výrazně vzrostla. Brala jsem i věci, který jsem vyloženě nesbírala, víceméně proto, že mi bylo líto je tam nechat. Dneska je posílám do světa; co bylo tehdy za korunu až za bůra dneska střelím minimálně za stovku, spíš víc. Nemyslím, že to tehdy někdo prodával z nouze. Spíš se lidé zbavovali věcí, které pro ně prostě neměly žádnou cenu. Ono se to dá dělat pořád, dost lidí to má jako full time živnost, pozůstalosti skrývají lecjaké poklady a málokdo se v tom orientuje plus má ještě čas se s tím crcat a dohledávat si, jestli to či ono náhodou nemá nějakou hodnotu. Já jak teď debordelizuju, tak jsem často sama překvapená, jednak tím, co všechno jsem v těch vetešnictvích nasyslila, druhak tím, jak to "cenově vyroslo". Kdysi jsem třeba v Dlážděný v antíku skupovala starý rakousko - uherský pohlednice, o který v té době nikdo moc nestál, dneska se dají prodat i za pár stovek jedna. Nebo kolkový listiny. Před třiceti lety s tím lidi leda tak zatopili v kamnech, dneska se to draží v aukcích. Já mám nejstarší tuším z roku 1841, když jsem ji nedávno držela v ruce, uvědomila jsem si, že tu listinu někdo sepsal v době, kdy byla Božena Němcová ještě v květu mládí. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.