| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já teda jako nevím, co pořád chcete.

Je leden, čili naprosto logický začátek další (největší) vlny. Omikron za dveřma... Je známo, že očkování na ten Omikron zas až tak moc nezabírá, čili (já jsem taky očkovaná) je jasné, že očkovaní nemůžou mít až tak volný život...

že se děti testujou (všechny) je podle mě jenom dobře. U nás teda se školy ve velkém promořily už v listopadu, čili myslím, že to nebude nijak dramatické.

Že je třída v jakési "podmíněné" karanténě, je podle mě fajn, určitě lepší, než když se dřív i při nákaze nikdo ze třídy do karantény neposílal, nebo jen nejbližší sousedi nakaženého...
Že jsou antigeny nespolehlivé, to se samozřejmě taky ví, čili to, že dítě s pozitivním antigenem má jít obratem na PCR a počkat doma na jeho výsledek, je taky cajk. Když je negativní, tak se může vrátit do školy... Cajk.
To, že děti ze třídy, kde se pozitivní (a čím dál víc omikron pozitivní) vyskytoval, nemají do vyvrácení pozitivity míchat s ostatníma a tím pádem roznášet potenciálně nákazu po celé škole, je podle mě taky cajk.

Ano, chápu, že 4. ročník střední školy je dost specifický, ale pro všechny ostatní je to podle mě v klidu... V nižších ročnících se děti míchaj hlavně na jazyky. Jde vlastně jen o dva dny, čtvrtek a pátek (pokud budou rodiče odpovědní a dostatek testovacích PCR míst, čili dítě ve čtvrtek s pozitivním antigenem může mít do pondělí výsledek PCR testu celkem v pohodě...). Tak holt na ty dva dny zůstanou děti v "potenciální" karanténě ve své kemnové třídě, nebudou mít půlené semináře s jinýma třídama, dají si třeba víc češtiny nebo matiky a v pondělí už to bude jasné, ne?

Fakt bych nesrovnávala situaci, kdy předchozí vláda při 300 nakažených v republice zavřela všechny školy na furt durch na 2,5 měsíce x když současná vláda při 10 000 denně a omikronem za dveřma se snaží jakž takž nějakou výuku zachovat...

Pokud je ředitel schopnej (a nemá půlku pedagogického sboru v karanténě nebo nemocný) tak si to zorganizuje, jak nejlíp to půjde. Ale to, že školy skončej ve velkém v karanténách během 14 dnů, je asi dost pravděpodobné... To, že se na nás valí omikron, to fakt žádná vláda nezastaví (ať už tam sedí Fiala nebo by tam seděl Babiš).

Myslím, že letošní maturanti jsou na tom líp, než maturanti z roku 2020. Holt si nevybereš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.