| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nevěřila bych, že zrovna já zde budu otvírat diskuse ohledně smysluplnosti či dokonce bezpečnosti třetí dávky.

Sama jsem se očkovala kvůli sobě, případně svému okolí, a jsem přesvědčená, že jediné, co zastavilo vlnu delty chvíli před tím, než nemocnice před Vánoci přetekly, bylo právě očkování. Byla jsem připravená jít na třetí dávku a kdybych na ní měla nárok dřív, asi už bych byla přeočkovaná. Mezi svátky, kdy jsem nárok měla, mi nebylo úplně dobře, nastydlá jsem byla vlastně do minulého týdne a teď pro změnu úzký kontakt s pozitivně testovaným potomkem (měl mírné příznaky nachlazení a pozitivní PCR), se do třetí dávky zase neženu. Navíc si myslím, že se situace tak změnila, že staré schéma očkování a přeočkování a vakcína první generace je prostě současné řešení problému, který jsme měli loni.

Vím, že takhle podobně - čilý pohyb mezi lidmi, tedy kontakty s pozitivními, pochybnosti o smysluplnosti či dokonce bezpečnosti jít teď na třetí dávku, má kolem mne více lidí, i těch, kteří se šli na jaře očkovat ochotně, v nejbližším možném termínu .

Mám dojem, že se atmosféra dost mění i mezi vlažnými příjemci očkování proto covidu - tedy těmi, co chtěli mít pokoj od omezení, ale i mezi těmi, co se nechali očkovat s tím, že covid cítili jako hrozbu.

Už před covidem se více či méně výrazně projevovaly ve veřejném prostoru různě silné protivakcinační proudy a toto je voda na jejich mlýn - dokázat, ze celé očkování jako strategie boje proti vážným infekčním chorobám, je komplot, politikum a byznys.

Cítím, že se veřejné mínění a důvěra v očkování dá dost snadno tímto nahlodat.

Plus možnost, že se vynoří mutace covidu, na níž bude třeba opravdu co nejrychleji reagovat inovovanou vakcínou, ale až na pár skalních už tomu nikdo nebude schopen (včas) uvěřit ....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.