| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sedmi, záleží na tom, jak takovou práci škola pojme. V našem městě něco takového vyžaduje zrovna základka, kam chodila jedna z mých pěstounských dcer, hodná, klidná, ale prospěchově opravdu velmi slabá. Ale ta ročníková práce jí spíš pomohla a dodala sebedůvěru, že je něco takového schopná zvládnout. Děti si mohly vybrat, ke kterému předmětu se bude práce vztahovat, učitel toho předmětu pak s nimi vše opakovaně konzultoval. Jedno z mála, co dceři šlo a měla ráda, byla výtvarka, tak si ji vybrala.
V teoretické části psala něco o oblíbených malířích, v praktické nafotila výběr ze svých výkresů (chodila i do ZUŠky) a ke každému napsala, co její obrázek vyjadřuje. Já jsem jí opravila hrubky a poradila s citacemi, ale věřím, že by jí s tím byla ochotna pomoct i učitelka. A díky této práci získala pěknou známku nejen do výtvarky, ale i do češtiny :-) Říkala jsem si, že je fajn, že i děti, které jdou po ZŠ na učňák, a už asi v životě moc seminárek psát nebudou, si ujasní, že např. nemohou zkopírovat celé stránky z internetu bez uvedení zdroje, apod. Nároky nebyly vysoké, stačily klidně citace z Wikipedie, ale aspoň něco. Co si pamatuji, tak někdo psal o svém oblíbeném sportu, někdo asi i dělal dotazníkový průzkum, něco, jako píšeš, jeden nadšenec v praktické části vytvořil model Sluneční soustavy, a tak - měli pak společnou prezentaci a docela si to užili :-)

A co psala 1kulička, že dřív se povinné seminární práce na gymplu nepsaly, tak nevím v jaké době, ale my jsme je rozhodně psali (přelom 70. a 80. let). Obvykle jsem si napřed vybrala téma, o kterém jsem si myslela, že mě bude bavit, pak jsem práci dlouho odkládala, na poslední chvíli se do ní pustila, ale nakonec mě to i docela bavilo a myslím, že i ledacos naučilo ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.