| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Tohle se mi líbilo v Itálii: teplý večer, cca 22 hodin, matky na podpatkách si to rázují přes náměstí kde auta nejezdí a děti za nimi běží.

To je úplnej opak toho, než znám já. Dětí MUSÍ vždy brzo spát. Jinak maj dostat pořádně nařezáno a je to. Nebo aspoň dudlík do medu, když jsou to mimina. Jít někde s batoletem večer, vrhnou se na mě starý báby a už mě tepou. A taky český mámy furt běhaly za dětmi."

No, proč ne. Když se ráno vstává v 9 a po obědě máš 3 hodiny siestu, tak klidně můžou bejt všichni vzhůru i v 11 večer. Jenže na to my nemáme podnebí.


"Nebo můj oblíbený soused - francouz: sváží několik tědí do školky tramvají, ty se mu ve voze v odrážedlech rozjedou na všechny strany, on je vlídně posbírá, vlídně k nim promluví a jede se v klidu."

Tedy pokud má připojený vlastní vůz, proč ne. Ale jestli se tohle děje ve voze, kde jsou i další cestující, tak to mě tedy nadšením neplní. Když si představím, jak jedu do práce a každou chvíli do mě narazí děcko na odrážedle... V zimě k tomu mokrý a zablácený. ~a~

A taky by mě zajímalo, jak zamezí tomu, aby se to děcko s tím odrážedlem nebo i bez něj, neskutálelo ze schodů. Nebo v té tramvaji nejsou žádné schůdky? A jak je uhlídá, když přijedou na zastávku, aby mu nějaké nevystoupilo?


" Bejt to česká matka, celou dobu na ně řve: nedělej, nejezdi, ne...!"

No já bych tedy rozhodně svému dítěti bránila v tom, aby v tramvaji, autobuse a vlaku jezdilo na odrážedle.

"A tady jsme se s kámoškama ujistily, že tohle se spíš dělá u nás jako to divadlo pro oklí, že jako dobře vychovávám své děti, když je hlasitě sekýruju, že si pak starý báby netroufnou."

To by mě zajímalo, jak jste se o tom s kámoškama ujistily. Vy jste o tom s nějakou tou matkou mluvily? V mém okolí tedy matky děti napomínají, když nechtějí, aby něco dělaly nebo nedělaly.


"(Varianta český otec vozící školkové děti tramvají nevím. V životě jsem to nezažila. To radši mamky vstanou o 2 h dřív, aby se paníček nemusel namahat. Nebo je veze autem)."

Hm, nejezdíš ty málo tramvají? Já vídám dost otců jezdit s dětmi školkového věku. MíN než matek, ale rozhodně to není výjimka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.