| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mr. Mickey
:: Ja si iluze nedelam, ovsem u nas byla latka ponekud posunuta, vyprask jsem dostal treba za vlastnictvi vodni pistole (protoze buh je proti zbranim a valceni, ze, takze logicky je dite prikladne serezat). Uplne nej byly pravidelny vyprasky za „zlobeni“ pri studiu bible (= dite starsi cca 2 let nevydrzi sedet na prdeli dve hodiny a poslouchat zvasty), takze my s adhd (nic takovyho prece neexistuje, staci se modlit) jsme meli pravidelnej vyprask jistej.

A predpokladam, ze deti z nevericich rodin nemusely pred vypraskem citovat prislusny pasaze z bible (jinak nasledoval dvojnasobek)- na to si potrpel zejmena otec me kamosky, coby vedouci sboru musel jit prikladem a mit prikladne vychovany deti, ze. Ja jsem citovat odmital, zato mi obcas zamykali jidlo („V bibli stoji, ze kdo nepracuje, at neji“), to si nevyberes.


Tak sorry, já jsem se ale opravdu neobrátil do sekty, byť na počátku co si pamatuju, tam nějaké sektářské rysy byly, ale jen do radikálnější skupiny, co odešla z liberální ČCE. A spoustu dobrých hodnot z ČCE náš br. pastor a zakladatel církve si jako farář odnesl.

Vím, že Dobson takové skupiny, jak popisuješ, považoval i v USA za značně ulítlé. A právě na základě Dobsona jsme občas přesvědčovali naše lidi kolem, že opravdu existuje ADHD, že to není nevychovanost. A měli jsme to horší o to, že jsme oba byli učiteli nedělní školy, čili na nás rodiče ostatních dětí typu "posadím a tam najdu" koukali skrz prsty. Nebo i rodiče, které biflovali své děti veršíky. Nakonec jsem při pomoci s PC kdysi půjčil pastorovi dítě, ať ho ohlídá, šel s ním na hřiště a když po cestě florabalkou málem přizabil neobratně důchodkyni a míček ho vůbec nezajímal, tak trochu pochopil. V podstatě jsem hrozně vděčný, že mi ADHD dítě mnohde otevřelo oči (dnes mladý liberální konzervativec politolog ~t~ stojící trochu mezicírkevně). A že jsem úplně na Dobsona a ostatní nenalétl i v pojetí trestů, i když mi jeho knihy a články v mnoha rozumných věcech kolem ADHD pomohly, když se tady o tom moc nevědělo.

Někdo tady říkal, že ho tohle pojetí překvapilo mezi white evangelicals v USA, ale že měli vcelku normální láskyplné vztahy, akorát dost jiná kultura. Mně někteří starší křesťani a jejich rodiny taky trochu připomínali Amiše z USA.

Ale vím, že prostě existuje dost slušná skupina rodičů v ČR, kteří ať z tradičních, křesťanských, nebo jakýchkoliv důvodů přísahají na rozumné fyzické tresty. A ty hájím.

Ne na citování veršíků "Děti poslouchejte své rodiče jako Pána" před výpraskem a děkování po něm.

I když asi jsem se 5l syna, po tom, co si podkopnutá 3l sestřička natloukla nos a on dostal na zadek, taky zeptal, jestli ví proč. Věděl a mezi brekem se chechtal. No a tím to bylo hotovo, ještě se omluvil. Někdy sestřička nechtěla, aby dostal, tak se jí jen omluvil (vycházel jsem z právnické zásady, že ona disponuje sporem) a zdůraznil, ať si toho váží. Mají se moc rádi.

Takže za tuto skupinu rodičů já i Jurečka kopeme a vnímám to jako přijatelné.

Mj. moje zásada v nedělce byla hodně o mé učitelce služby, že děti se mají cítit dobře, stejně si toho moc z nedělky nezapamatují (pamatovala si ty dobré koláčky, co dostávala) a dozvědět se pár základních věcí, jako že Bůh je fakt miluje. Ta paní pracovala s dětmi na nejméně 3 kontinentech...



l

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.