| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neznama, jeste jsem to nezkousela, ale teoreticky by ty, co jsem objednala, mohly vydrzet cca -18 az -20. Objednala jsem 3 extremne odolne odrudy, tak jsem zvedava.
Bezny marhanik by mel dat az -15 (predpokladam, ze s ochranou), teda pokud je starsi (mladsi rostliny je treba zpocatku zimovat doma), ale na vetsine uzemi to nestaci. Lidi teda pisou, ze jim vymrzne, ale pak vyrazi z korenu.

Mam vyzkousene fiky, coz mi dalo odvahu. Ty maji dat -10 bez ochrany, coz vicemene sedi. Ja je na zimu radsi balim, co kdyby, navic je prijemnejsi je balit preventivne, kdyz nemrzne a nelitat kolem nich s hadrem v mrazu, kdyby fakt uderilo. Ty moje starsi jsou dobre na prvni urodu na lonskem dreve, tudiz je dulezite, aby drevo nezmrzlo (jinak normalne vyrazi z korenu, cili nechcipne ani kdyz je treba - 18 a nema ochranu). Loni jsem zasadila odrudu, ktera ma jen “druhou” sklizen, plodi na letosnich prirustcich, takze teoreticky by mela plodit, i kdyz bude mizerna zima.

To vse mam nebo planuji pod sirym nebem. Fik do skleniku je pro znalce, protoze roste jako silenec, musis to rezat a vychytat rez tak, aby fik plodil, kdyz potrebujes/chces/stihne dozrat. Navic nektere odrudy jsou cimprlich, maji moc otevrene “oko” a chytaji ve skleniku snadno plisen. Sklenik je pro lilky, papriky a rajcata ~:-D

Uvazuji o olivovniku, Angrest tu psala, ze jej zimuje nemilosrdne ve skleniku, coz jeji olivovnik bez dalsich vyfikundaci zvlada.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.