| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jen tak pro zajímavost. Modří myslím budou vědět, u těch ostatních si moc iluze nedělám. ~;)

Jak občany motivovat k tomu, aby se proti COVID-19 nechali očkovat? Slíbit jim, že by poté mohli přestat nosit roušky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl biochemik Zdeněk Hostomský. On sám si nemocí prošel a je i očkován. Proto nechápe, proč ochranu dýchacích cest musí nosit i on nebo děti ve školách.

Hostomský uvedl, že k vakcinaci je třeba lidi namotivovat. „Jednou z velmi důležitých pozitivních motivací v některých zemí je, že když jste očkován, nemusíte nosit roušku, abychom tak předešli plošným opatřením, které lidi iritují. Já jsem jeden z iritovaných. Nemocí jsem prošel a ještě navrch jsem se nechal dvakrát očkovat, takže chudák můj imunitní systém už asi nemůže generovat více. Proč musím roušku nosit?“ ptal se Hostomský.

Upozornil také na podobnou situaci ve školách. „Děti se testovaly v pondělí ráno. Nula pozitivních případů a paní učitelka jim řekne, ať si nasadí roušky,“ divil se Hostomský.

Proočkování je záchrana
"Je to dáno tím, že je tu velká tendence nic nedodržovat. V momentě, kdy řekneme, že naočkovaní lidé nemusí nosit roušky, nebude je nosit nikdo. Kdyby lidé byli disciplinovaní a táhli za jeden provaz, dodržovali by to, roušky by se nosit nemusely," reagoval šéf České lékařské komory Milan Kubek s tím, že roušky jednou sundáme.

80 procent rizikové populace, tedy senioři věkové kategorie 60+, bylo proočkováno. „Zbývá nám 20 procent, tedy 600 tisíc, což nás mrzí. Pokud se nám jakýmkoliv způsobem podaří rizikovou populaci doočkovat, problém by nebyl takový jako třeba před rokem. Proočkování u nás je skutečně záchranou,“ apeloval Hostomský.

Podle Kubka by lidé měli začít uvažovat racionálně. „Musí chránit vlastní kůži a vzít na sebe kousek spoluzodpovědnosti za ostatní. Pokud se epidemie rozjede, nakonec bude zase vyhlášen nouzový stav, musíme se tomu snažit zabránit. Jsme v jiné situaci než před rokem. Máme 35 procent lidí plně naočkovaných. Musíme přesvědčit ty neočkované –⁠ černé pasažéry, aby si koupili lístek,“ dodal Kubek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.