| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, tak jen pro představu, klidně sem každý může napsat svoje číslo, když si troufne...

Jenom já (a to se považuju za nižší střední třídu, nebo prostě za střední třídu) jsem za kalendářní rok 2021 odvedla státu celkově (tj. daně, soc., zdr. pojištění) částku naprosto přesně (schválně jsem se přihlásila do banky)

1 370 255 Kč (znovu ZA ROK)

(Podotýkám, že zdrojem jsou mé aktivní příjmy, čili nikoli typu pronajímám byt a ono mi to "samo" nese peníze, fakt na to musím vydělat tím, že jsem v práci....).

Průměrně je to tedy měsíčně 114 188 Kč...

(já jsem tím samozřejmě řádně (dlouhodobě) zhnusená, ale fakt si nemyslím, že je to málo, a ráda bych věděla, kdo by si troufl danit mi víc...)

A to jsou pro mě ty přímé daně, které skutečně platím, nebavím se o tom, co tu bylo v minulé diskusi, že každý nákup zboží obsahuje DPH, kterou tak nepřímo platíme všichni...

To jen pro představu, jaká je daňová zátěž podnikající střední třídy...

Proti tomu, promiňte mi to, řemeslničtí OSVČ, kteří berou (u nás) 300 Kč na hodinu (instalatér, elektrikář...), hoděj si 80% výdajovej paušál, čili v reálu jsou schopni si vydělat třeba 45 - 50 000 Kč měsíčně (a já jim to přeju, uměj svoje řemeslo a to má zlaté dno), daněj prd a platěj min. soc. a zdravotní, takže za rok zaplatěj třeba jen 66 000 Kč...

Proti tomu zaměstnanec s 50 000 hrubou mzdou má odvody měsíčně cca 11 500 Kč, takže za rok to je asi 138 000 Kč... (to je zhruba desetina toho, co já, a já teda určitě, byť připouštím, že si vydělám víc než 50 000 Kč, určitě teda si ale 500 000 Kč měsíčně nevydělám, to teda fakt ne... Takže ta progrese ve "zdanění" více příjmových (podnikatelů) je prostě dramatická).

Hm, tak nějak si myslím, že státu nejsem dlužná vůbec nic... "Odhalila jsem se" jen proto, že ve společnosti se o penězích přirozeně nemluví a fakt mají lidi hodně zkreslené představy... nebo vlastně žádné představy... nebo věří těm kecům ČSSD a podobným, že živnostníci jsou paraziti a mělo by se jim zdanění zvýšit... nebo že bohatší nejsou dostatečně solidární a že chudáci chudí platí víc ... atd. atd. atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.