Přidat odpověď
Jančo,
musíš vyzkoušet, co by mohlo fungovat nejlíp. U každého to může být něco jiného. Zvaž tyhle možnosti:
Zavést nějaký večer pravidelné večeře s klidným posezením. Aby si to ona zahrnula do svého programu.
Navrhnout nějakou akci. Výhoda je, že se nemusí složitě hledat počáteční téma hovoru, rozjede se to přirozeně. Takže jít do kina, do divadla, na koncert, na výstavu, na procházku k řece, na houby, na běžky, na kolo, na rozhlednu, na nákup oblečení atd. Co by dceru i tebe bavilo. A pak si někde sednete - na víno, na kafe, na zmrzlinu, na suši - a budete se nejdřív bavit o tom, co jste dělaly a pak to může přirozeně sklouznout na jiná témata.
Dostat jí někam z domu na víkend. Bude pryč z domácího prostředí na delší dobu. Ideálně někde, kde bude špatný signál wifi.
Požádat jí o pomoc. Při společné práci se lidé taky víc sblíži. Takže aby ti pomohla uvařit, upéct, zasadit kytky, umejt okna, ušít záclony. Bude se cítit dobře, že je dobrá, že něco umí líp než ty.
Požádat jí o pomoc v nějaké záležitosti, kterou s ní potřebuješ probrat ústně, že tě zajímá její názor. Já to občas dělám, když mi někdo povídá o svých dětech nebo někde něco vyslechnu nebo si tady přečtu, co mě zaujme, tak se zeptám svých dětí na jejich názor na tu záležitost. Jak to teď mezi mladými chodí.
Předchozí