| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Cimbur, no, co s tím? To záleží, jak moc Ti na těch lidech záleží. Jestli jo, tak - soucítit?

Na zlatý prastarý hlad
voláme jelena v dálce.
------
Na lásku vábíme, na krev.
Na zlatý prastarý strach.

Minimálně v tom prvním případě zkusit sou-cítit, ten strach, který možná ta paní má, co já vím, jestli má nějaké osobní existenční problémy, jejichž řešení nevidí a tak to řeší různými formami popření reality, agresí mimo sebe...no, však tohle v pracovním kontextu znáš. Hodně lidí teď velké existenční problémy má - a hlavně, ty, na které byli jakž takž adaptovaní a dokázali je na hraně zvládat, se teď začaly prudce horšit (ať už je to cena energií, nebo pro někoho, kdo je závislý na dojíždění, třeba i ta cena benzínu...nebo co já vím, co dalšího), psala tu o tom docela dost Hrouda, četla jsem k tomu dobrý článek na A2larmu... A tyhle lidi dehonestovat řečma o nepřejícnosti, lakotě... (Tys je teď nepoužila, ale ten podtext z toho vnímám, minimálně ve schvalování toho, že ji někdo "setřel") prostě neni dobrý. Jejich problémy jsou reálný, a když se my, kdo tyhle problémy naštěstí teď nemáme (protože jsme měli z nějakýho důvodu kliku, na sociální a finanční zázemí, na vzdělání, na inteligenci, která to vzdělání umožnila využít...) a věci jako cenu benzínu nemusíme řešit z hlediska přesně vymezený obálky "na benzín" na úkor obálky "školní obědy", zakopem na pozici morální nadřazenosti čistě jen na základě toho, že my se k válce na Ukrajině stavíme správně, tak se tím vlastně chováme de facto nemorálně. Elitářství a pýcha jsou nemorální, a to dokonce i pýcha na vlastní správný jednání. A věř, že tohle je můj problém a peru se s ním hodně a často a ne vždycky zrovna úspěšně :)
Tak se švagrovou prostě zkusit opatrně špičkou nohy nahmatat nějaký společný prkno pod nohama, na kterým byste se spolu dokázaly udržet. Uznání jejího strachu, obav z budoucnosti... a třeba objevení toho, co v ní teď může probouzet i paniku transformující se v agresi vůči jiným lidem v nouzi. To jsou ty klovací pořádky, že člověk v bezmoci uklovává voškubanou "slepici pod sebou", protože na tu vůdčí slepici s plnym peřím na vrcholu klovací pyramidy, nebo dokonce ani na tu těsně nad ním, co jí ještě zbylo o tři brka víc, si klovat nedovolí.
Třeba by jí pomohla nabídka pomoci, pokud by se dostala do špatně řešitelný situace, která by jí pomohla udržet rovnováhu a klid a pak by nemusela strach vybíjet agresí.

U druhého pána už teda podle toho, co píšeš, jde možná už i o překročení zákonných hranic, to nevím, tak v takovém případě, kdyby se to týkalo mě osobně, bych se možná poradila nejdřív s kambalou, a pak teprv přemejšlela, jak jednat dál.
Takovýhle kalibr s vyzýváním k nepokojům ve prospěch Putina atd. jsem zatím nikde neviděla, setkávám se cca s tím, co píšeš o švagrové, a to prostě u cizích lidí nechávám plynout, neblokuju, ani cíleně nesleduju, nechci tomu přidávat na virtuální váze reagováním, ale ani si nechci vytvářet separovanou bublinu, tak to prostě přecházím. U lidí, kteří pro mě něco znamenají, to řeším výše popsaným způsobem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.