| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libiku, moje babička byla ročník 1901, dědeček 1900. Nežili ve velkém městě, ale ani na zapadlé vísce. Pochybuju, že chtěli něco arogantně demonstrovat. Prostě to tak cítili, bylo jim něco málo přes 20. Maminka byla ve škole pak jediná, která byla bez vyznání a nemusela tudíž chodit na náboženství, takže si myslím, že to vystupování z církve nebylo až tak masovou záležitostí. Já sama jsem pokřtěná, byl to ústupek mojí maminky její tchyni, která byla tzv. svíčková bába a nemohla se smířit s tím, že naši neměli svatbu v kostele. Tak aspoň nechali pokřtít dítě. Maminka si to zbytek života vyčítala, ale co už. Jako katoličku mě tedy nevychovávali.
A vůbec si nemyslím, že by můj ateismus byl jakkoli arogantní, prostě je to moje přesvědčení. Měla jsem v životě dvě období, kdy jsem celým srdcem toužila uvěřit v boha, četla jsem bibli a modlila se, aby mi Bůh dovolil v něho uvěřit, ale nestalo se tak. Bůh se jaksi neozval a u mně převážila racionalita, takže jsem dospěla k závěru, že žádný bůh neni. Nikomu to necpu, ať si každý věří, v co je mu libo. Ale zase na druhé straně se za svůj ateismus nestydím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.