| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Konzervo,
Když jsem se pokousela najít cestu k víře a k bohu,měla jsem dva důvody. A nebyla to touha po poznání důvodu jak pxala libik. U mě to byla jednak snaha najít nějakou vnitřní jistotu,nit která by mne vedla životem. A pak to byla snaha najít něco,co byi pomohlo být lepší navenek. Vůči ostatním lidem,být méně sobecká,mít větší pochopení pro lidi, být více toletantni.

Bojím se, že takhle to úplně nefunguje; něco podobného psala i Husa, té to taky nefungovalo. Ačkoliv ta touha po něčem jistém a pevném je myslím vlastní lidem obecně a touha být lepší má velkou cenu. Jenže víra není berlička, rozhodně ne v tom smyslu, jak si to obvykle představují nevěřící. Víra není "především" zdrojem morálky. Není to "program pro osobní rozvoj" v hezkém směru. Vyrovnanost, osobní rozvoj - na to jsou jiné (a nejspíš funkčnější) techniky než víra.

Ne že by se tak snad nedala využít, že by k tomu nemohla vést.
Mně ale například v tuhle chvíli víra spíše staví výzvy a znejisťuje mě nároky, které z ní plynou, a které teda úplně se ctí nedávám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.