| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V prvním okamžiku jsem měla cukání jít zjistit, kolik druhů louhů doma mám ~:-D

Zásady... no, to, co považuju za opěrnou kostru poměřování míry etičnosti svých rozhodnutí, bych asi nenazvala zásady, protože v tom výrazu vnímám obsahově převahu rigidity nad správností.
Soubor hranic a kotev a přesvědčení, které mi tu opěrnou kostru tvoří, se snažím mít řekněme pevnou, ale bez rigidity, a snažím se ji průběžně kalibrovat na svět, který vnímám kolem.

Nějak nevěřím tomu, že bych byla v době, kdy se ve mně zásadní principy usazovaly (asi hlavně v dospívání), měla takový rozhled, že bych nevytvářela zkratky a zkreslení. A nevěřím tomu u sebe teda ani teď :) Takže sice rozhodně nebourám svou vnitřní kostru při každém zaváhání nad správností toho či onoho, ale zas na druhou stranu ji klidně průběžně parciálně demontuju a přemodelovávám.
Stejně, jako to dělá moje tělo se svou kostrou tělesnou - taky se mi kosti pořád mírně přemodelovávají, jak reagují na tělo/svět v aktuálním stavu (na růst, na těhotenství, na změny zátěže...) A i během přemodelovávání se moje tělo nerozplácne jak medúza, z níž by kosti naráz zmizely, protože zásadní části kostry jsou pořád oporou a remodelace probíhají jako kontinuální proces. A tak ani to, co se mi nechce nazvat slovem "zásady", ale prostě něco jako moje vnitřní usměrňovací mechanismy, se nikam neztrácí, jen to kontinuálně reaguje na zvyšování mého povědomí o věcech, o kterých jsem kdysi nevěděla, na měnící se dílčí věci ve světě blízko i daleko... a tak se podle toho v kontinuálním procesu zpřesňují, upravují, remodelují :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.