| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tyhle diskuse jsou úplně k ničemu.

Každý si vydělá tolik, kolik je někdo jiný mu ochoten zaplatit (pominu-li státní správu, kde je to o něčem jiném).

Tedy zaměstnavatel (nebo zákazník u OSVČ) poměřuje hodnotu provedené práce výnosem a smysluplností, který to pro něj má... Vzhledem k tomu, že mzdové náklady jsou absolutně nejvyšší položkou v nákladech, je to strašně důležité.

Třeba u mě, v kancelářské oblasti, mám ohledně nákladů poměr 50:50 (mzdové x všechny ostatní). (teď to vím přesně, včera jsem dokontrolovala daňové přiznání).

Mám slušný přehled o různých mzdách, protože vídám mzdové listy všech možných lidí, velmi slušné platy mají (kromě dělníků ve Škodovce ...) třeba techničtí pracovníci pro sítě (na železnici, energetika), to jsou fakt krásné peníze za "nevysokoškolskou" práci. Rozhodně si vydělají sakra víc, než spousta vysokoškolských administrativních prací...

Ženské v těch obchodech zas tolik nemívají, resp. mívají mzdy srovnatelné i převyšující sekretářky a jiné kancelářské profese, ale nějak jsem si nevšimla, že by ženské, co mají flek v kanclu třeba za 20 tis. čistého chtěli hromadně odcházet za kasu, kde si vydělají o pár tisíc víc... Ta práce přináší holt zase jiné benefity... Čili ženská bez maturity za kasou si jistě může vydělat víc, než sekretářka s maturitou, není na tom špatného vůbec nic, každý má právo se rozhodnout, kde bude pracovat, pokud splní podmínky, jiný ho zaměstná..., není důvod si něco závidět...

A často je nižší mzda spojená s nějakými jinými benefity, pro které se ti nevyplatí práci měnit - pracovní doba, blízkost do práce, příjemné pracovní prostředí...

a vůbec.

Každý ať si holt vydělá, kolik umí. Nikdo přece nikomu nebrání práci změnit, příp. si i zvýšit (změnit) kvalifikaci, ani se přestěhovat atd. atd. atd. Nebo začít pracovat jako OSVC a vydělat si holt, kolik dokážu a můžu a chci.

A odborník si vydělá vždycky slušně, a je jedno, jestli je to lékař nebo elektrikář... Zkušený a spolehlivý elektrikář si stoprocentně vydělá násobně víc, než začínající lékař... A samozřejmě primář na špičkové klinice si jistě vydělá víc, než začínající elektrikář...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.