Před 50 lety to v USA zkusili. Veřejnost rychle změnila názor.
V době energetické krize v roce 1973 na dva roky zavedli letní čas. Většina lidí si myslela, že to je dobrý nápad. Brzy ale zjistili, co znamená stálý letní čas: Východ slunce v 8 hodin ráno nebo později uprostřed zimy. Veřejné podpora prudce a rychle klesla: z 79 % v prosinci 1973 na 42 % v únoru 1974. Standardní čas se na zimu vrátil. Změna na celoroční letní čas způsobila velké nepohodlí a v některých případech i nebezpečí. Lidé měli obavy ze zranění nebo usmrcení školáků a občanů při nehodách během prodlouženého ranního šera.
Nedávno to zkoušeli v Rusku. V únoru 2011 schválil prezident Dmitrij Medveděv zrušení standardního času a zavedení letního času celoročně. Stejný krok ohlásilo i Bělorusko (2011) a Arménie (2012). V Rusku byl pro nesouhlas veřejnosti znovu zaveden standardní čas při podzimní změně času v roce 2014.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.