| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Popravdě dítěti bych nelhala.
To,že sis pořídila dítě se ženatým,nezodpovědným chlapem je tvoje rozhodnutí. Je to rozhodnutí,které má,ale dopad i na to dítě. Kromě toho,co tu už bylo zmíněno , že není dítě zajištěno pro případ toho,že by se s tebou něco stalo je to také třeba to,že se může v budoucnosti objevit nějaká rodově podmíněná nemoc. Může se stát,že bude potřeba kontaktovat otce kvůli nějakým zdravotním problémům a to už pak nevysvětlíš,že najednou kontakt máš.
Důvěru u dítěte máš jen jednu a pokud to pokazíš, jen těžko jí budeš získávat zpět. V každém ohledu bych chránila dítě a ne chlapa. Dítě má právo znát svého otce a samo se rozhodnout jestli ho chce nebo nechce ve svém životě. Čím bude dítě starší tím víc bude po tom otci toužit. Známe to třeba u dětí z DD.
Já se pomáhám starat o toho týraného chlapečka. Nikdy jsem sama od sebe o jeho rodičích nemluvila zle i když k tomu mám všechny důvody. Když se,ale sám zeptá,tak už mu nelžu. Řeknu mu,že u nich není,protože pořádná máma a táta se o svoje děti starají a neubližují jim. Ukazuju mu, jaké je to vyrůstat v prostředí,kde je milovaným,chtěným dítětem. Když se zeptá nebo mluví o svých rodičích,tak je nepomlouvám,ale pravdu úměrně k jeho věku mu řeknu. Až bude dostatečně velký,tak vytáhnu složku včetně fotografií a pokud o to bude mít zájem může se do ní podívat. Do té doby se budu ze všech sil snažit o to,aby z něj vyrostl normální, zdravý kluk. Já vím,že mámu a tátu mu nevynahradím i kdybych se rozkrájela. To je mi jasné a vím,že po těch rodičích prostě toužit bude hlavně v tom dospívání,ale nemůžu udělat víc,než mu dát tu rodinu a pocit,že se vším za mnou může kdykoliv přijít. Lhát mu opravdu nebudu obzvlášť,když jeho rodiče jsou takový šmejdi. Z mého pohledu na to lhaní nakonec dojedeš ty,protože dítě bude chtít znát pravdu. Na rovinu bych dítěti řekla,že otce má,ale otec má jinou rodinu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.