| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Větře,

"Prý se má v kamnech topit obráceně – tedy naskládat polena dolů, na to menší polínka, pak třísky, nahoru podpalovač a na něj stříška z dalších třísek. Prý se to skrz konstrukci kamen prohoří dolů k těm polenům."

Toto mi kamnář při předávání kamen říkal také, a názorně předvedel - tedy poprvé zatopil on. Já to ignoruji - skládám "hraničku" postaru - jako ty, a chytne to také. Kancelářský papír a papundekl mohou být součástí problému, ony zas tak dobře nehoří - venku (oheň venku) si toho člověk nemusí všimnout, je jedno, že čoudí.

"Jaký mám koupit podpalovač?" Používám "smotky", tedy ty dřevo+vosk, jsou eko, opravdu nesmrdí a fungují perfektně.

"Mám starý komín, venku bylo asi 16 stupňů, jasno. Může to čoudění být vysokou venkovní teplotou, čili můžu zatápět, jen když je větší zima?" Poměr venkovní a vnitřní teploty hraje roli, ale neměl by úplně bránit v zatopení ~:-D

"Doma nám to teď smrdí jak v pastoušce ~n~ Dá se ten smrad nějak řešit?" No vyvětrat, intenzivně a krátce - průvan... ale to je ti asi jasné.


Co mě napadá: byly nastavené všechny "páčky" správně? Tedy přívod vzduchu zvenku a odvod do komína?

Jak se dostal čmoud ve větším do obýváku? Je dobré "trvat" na tom, že se oheň rozhoří při zavřených dvířkách.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.