| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lepím to náhodně. Hroudo, na jednu stranu máš pravdu, že studium VŠ je už samo o sobě plnohodnotné zaměstnání a student by se měl věnovat primárně jemu a nelítat po brigádách. Ale... V zahraničí na VŠ mají i školné a bere se jako automatické, že si student vezme studentskou půjčku na to, aby vůbec mohl studovat VŠ. Pokud v ČR to zvládnou polepit spolu s brigádou studujícího, tak to jako katastrofický scénář nevidím.
Když jsem před x lety studovala VŠ já, tak brigády moc nebyly a když už jo, tak si člověk přivydělal na oblečení nebo jen blbý jídlo v menze. Jo, byla jsem i dost na rohlíkách. Ale pořád mi to stálo za to, než nestudovat vůbec. Když jsem po pár letech na VŠ i pracovala, viděla jsem, že studenti mají mnohem lepší životní úroveň - mnozí si opravdu přes léto normálně vydělávali a měli dobré notebooky, mobily, oblečení. Na IT oborech byl i problém, že lidi pracovali místo studia a nechodili masivně na přednášky. Jenže oni zdaleka nepracovali kvůli tomu, že nemají na jídlo. Naopak si při škole vydělávali i víc než ti, co je učili.
Myslím, že si to moc bereš a těžko můžeš vědět, zda ti, co pracují a prdí na školu, pracují skutečně kvůli tomu, že nemají peníze.
A promiň, ale říkat, že student VOŠ, která je přece jen méně náročnější než kvalitní VŠ by vůbec neměl brigádničit, protože pak odrbává studium, je blbost. Při VOŠ by to měl zvládnout.
Já teda brigádu a práci při VŠ jako obrovský problém nevidím. Dnes se dají najít dobré brigády a dá se vydělávat jen přes léto a pak studovat, nebo si rozložit ročník, dálkové atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.