| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, ono je to i o počtu lidí, velikosti domu/bytu a chutích, ne?

Např. já teda zásadně jím něco jiného, než dítě (v týdnu - večeře i snídaně...) - čili nějaké společné stolování je nesmysl.

v bytě - jídelní stůl je přímo v kuchyni, která je malá... Takže jídlo je buď v hrncích na sporáku, pokud je čerstvé, nebo se vyndá z lednice na linku. Tam se to přendá na talíře a dá (1 krok) na stůl před strávníka... Velký syn si to také často bere do svého pokoje (přijde, naloží si z hrnců nebo vyndá z lednice-strčí do mikrovlnky - odnese do pokoje).

U stolu pak (snídaně ne, já nesnídám vůbec) sedíme společně, byť má každý něco jiného... Šunku nikam nepřekládáme, protože to u nás vesměs jí jen muž a velký syn, čili ti si to dají na svůj talířek (muž si obvykle vyndá nějaký sýr, šunku, naskládá na talířek, nakrájí okurku,papriku na druhý talířek pro všechny, a vezme si pečivo... sám si to mázne, přikusuje nebo obloží a sní... dítě má třeba těstoviny s vajíčkem a k tomu přikusuje "tátovu" okurku a papriku... a já si dám třeba jogurt.

víkendový oběd pak teda dáme na talířky na lince a na stole máme jen každý svůj talíř a max. společný tedy ten zeleninový talíř...


Na baráku, kde je samostatná kuchyň a samostatná jídelna, velký jídelní stůl pro 6 - 10 osob (podle rozložení) atd., je to samozřejmě úplně jinak - uvařené jídlo dáváme v hrncích doprostřed stolu a každý si nandá, co chce... (obědy). Jinak večeře a snídaně si obvykle zas jí každý něco jiného (od kuliček s mlíkem, přes rohlík s nutelou, po (já samozřejmě) třeba ovesnou kaši...) - takže to si každý vezme v kuchyni do misky nebo na talířek a ke stolu si to odnese (resp. já to odnesu mláděti pod čumáček, samozřejmě).

Nevšimla jsem si, že by to byl nějaký problém (jakákoli varianta).


Jo, občas, hlavně teda o letních prázdninách, když je u nás někdo z rodiny na prázdninách, uděláme i snídaňový raut - pečivo do košíčku, všechno z lednice vytahat doprostřed stolu, čaj do konvičky, džusík do džbánu, pár jogurtů doprostřed stolu... a rautujeme... Ale pravidlo teda určitě bych z toho nedělala, mám lepší práci, než tohle denně roztahovat zase schovávat, navíc v průběžném denním kalupu si to ani představit nedovedu. A večer - to zas já málokdy nějak zásadně večeřím, takže malému něco uvařím, strčím na talířku pod čumáček a sama si udělám nějaké smoothie nebo oloupu kedlubnu... Společné stolování by mě asi v dietním režimu příliš nepodporovalo... Velký syn a muž jsou dospělí a zcela samostatní lidé, takže ti si vezmou, kdy chtějí a co chtějí a pro ně teda rozhodně prostírat nějaký společný stůl nemá smysl vůbec žádný...

Ale ráda si tam chodím sednout, když si dá muž večeři, tak jdu k němu, i kdyby jen s tím čajem, sednu si naproti němu a povídáme si. Ale marně přemýšlím, kdy jsme večeřeli všichni 4 to samé ve stejný čas.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.