| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já budu asi zhruba stejně stará, jako zakladatelka diskuze, co jsem tak letmo zahlídla. v práci zatím dobrý :-) i když tedy taky na sobě pozoruji, že ono už to se mnou není, jako bývalo. nemluvím jenom o práci samotné, ale i to věčné průběžné vzdělávání mi leze do hlavy tak nějak více ztěžka, než to bývalo v minulosti. nicméně co mě před časem uvrhlo... no, ne do deprese, to bych kecala, ale do takové hloubavé nálady, byl článek o tom, jak lidi nestíhají odpracovat dostatečný počet let pro nárok na důchod a že by bylo vhodné potřebný počet let snížit. já budu mít v létě odpracovaných 29 let, takže už jenom 6 let a splním si svoji normu. nicméně odteď ještě dalších 17,5 let bude trvat, než dosáhnu důchodového věku. takhle vypočtené to na mne zapůsobilo dost skličujícím dojmem, který byl posilován kontrastem s těmi, co si stěžovali, že doba aktivní práce je příliš dlouhá a není prakticky možné ji stihnout odpracovat.

Docela by se mi i líbilo, kdybych po 35 odpracovaných letech mohla odejít do důchodu, i když mi nebude ani 54 let. přestala bych v práci jet na plno, kdybych měla základní zajištění z důchodu, mohla bych si zkrátit úvazek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.