| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Buřte,
a jak staré děti to jsou? Máš možnost podívat se do nějaké hodiny ještě teď, než začneš? Ono je to dobrá orientace, i kdyby to byl úplně jiný předmět, tak vidět, na co ty děti reagují a na co ne... plus počítej s tím, že každá ta třída může být jiná... já jsem měla jednu třídu, kde jsem učila formou diskuze, když se mi podařilo děti vyhecovat, tak sami vymýšleli, jak to teda je a proč to tak je - bylo to náročný, ale super. Paralelka byly samé leklé ryby, čekali, až jim to předžvejkám a odpřednáším... ale zase byli "hodní", žádné vzrůšo...
Co mi přišlo důležité - mít zasedací pořádek a znát každého v podstatě od začátku jménem - kromě toho, že je to pro děti příjemnější, tak je to i určitý signál toho, že se orientuju a že vím, co dělám.
Zkus promluvit s učiteli z té školy - zjisti věci jako jestli mají nějaký klasifikační řád, jak třeba známkují písemky (za kolik procent je jaká známka), jestli je někde stanovené zda musíš mít ústní zkoušení (za mě bylo - dvě ústní přezkoušení za pololetí), jestli musíš mít čtvrtletní písemky a tak - a trochu si promysli věci jak moc budeš zkoušet, jak často budeš psát písemky, jestli budeš dávat a klasifikovat domácí úkoly... Hlavně si promysli, abys to stíhala - desetiminutovky se dají opravit za chvilku, zvlášť když jsou zadané tak, že jsou na ně krátké odpovědi - to přelítneš hned.

Podívej se na systém příprav - já jsem měla "sešit", v kterém jsem měla na každou tu hodinu udělaný zápis - to, co jsem chtěla, aby nakonec skončilo ve studentských sešitech - a to jsem brala jako svou osnovu, a nějak jsem to "okecala" - viz. každá třída je jiná a s každou jsme se k tomu dostali jinou cestou - ale ve výsledku v té hodině byla v paralelkách probraná stejná látka a skončili se stejným zápisem.

Věci jako samostatné práce, výpočty atd. si děti psaly z druhé strany sešitu - aby zepředu měli jen to, co se mají naučit, a zezadu byly věci různě přeškrtané, opravované atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.