| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Takhle striktně organizovanou návštěvu jsem nezažila. Když přijde návštěva k nám, vznesu dotaz, co si dají k pití, studené, teplé, nealko, víno a pod. Jídlo (pokud se nezačíná předkrmem, a nebo rovnou hlavním teplým jídlem) mám už nachystané na podnosech a pod. Každý si bere, na co má chuť. Kromě zákusku/dortu - ty se většinou chladí a přijdou na řadz později. Pití se doplňuje dle potřeby, káva k zákusku se nabízí znovu i těm, co již kávu měli. Když návštěva přinese taky něco na zub, dám to do placu hned (pokud to není sladké). V tom případě oznámím, co návštěva přinesla, a pozdějí servíruji moučníky dva - kousek mého, kousek jejich. Případně se zeptám na preference. Když mamka nechala udělat svému bratrovi k jubileu dort, tak ho vzali, poděkovali a už ho nenabídli. Ale na to jsme u nich zvyklí, tak to dělají pokaždé. Když někdo přinese alkohol,také ho nabídnu hostům (pokud to není vyloženě nějaký lepší dárek pro oslavence).
Jediné, co mi vadí je, když si chce návštěva sama vzít nádobí z linky, a nebo když se mi hrne bez pozvání k umývání nádobí. To z duše nesnáším. Zaprvé máme myčku, zadruhé nechci, aby návštěva uklízela a zatřetí nemám ráda, když mi někdo kramaří v mém bytě (byť s dobrým úmyslem).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.