Přidat odpověď
Tchýně a tchán se předčasně vrátili z dovolené. Oba jsou 80+. Tchýni jsme vzápětí odvezli do nemocnice s oboustranným zápalem plic.
Tím začal problém s tchánem, který nevěděl kde má ponožky, slipy, ... léky. To vše mu dávala tchýně a v podstatě je asi na hranici demence, i když to babička skrývala.
O dva dny později se při návštěvě tchán sesypal, chvíli byl malátný, chvíli v bezvědomí, volala se RZ, jenže se probral a začal se s nimi hádat, že nikam nepojede apod. Naštěstí to nevzali vážně, protože už měl před časem slabou mrtvici, a odvezli ho do nemocnice. Tam se opět se všemi hádal, chtěl dokázat, že je to nemocnice a ne důchoďák, kam ho chceme zavřít, vůbec nevěděl, že stejnými dveřmi před 4 hodinami šel navštívit tchýni. A chtěl se prát se všemi.
Na CT neměl žádné změny, ale zjistili mu Covid. A poslali ho domů s tím, že ho máme 24h hlídat, než se zlepší. Přitom se zjistilo, že oba jsou závislí na prášcích na spaní, jemu je dává babička, která si je zřejmě opatřuje od více doktorů. (DOstává je po endoprotéze kyčle po fraktuře krčku.) A děda je prostě občas zobne, když si myslí, že půjde spát (třeba po obědě). A pokud nejde spát, tak je potom malátný a mimo. Babička mu je dává až v posteli. Zřejmě si někde udělal zásobu, protože mu je manželka a švára zabavili víckrát.
Za pár dní vrátí domů tchýně, ale ta nebude provozuschopná (byť je vitální, ale křehoučká). A už vůbec nebude schopna pečovat o manžela. A tady vzniká problém. Manželka je momentálně naštěstí na PN, tak se střídá se švárou u tchána. Ale až babičku vrátí, bude určitě potřebovat podporu ona.
Švára nemůže, nastupuje do nové práce. Tak uvažujeme, zda si má manželka nechat napsat od obvodní doktorky tchýně klasický paragraf (OČR) a nebo zda zkusit dlouhodobé ošetřování.
V prvním případě nemůže zaměstnavatel tomu zabránit, ve druhém ale ano. Navíc nevíme, zda by lékař po zápalu plic v nemocnici uznal těch minimálních 30 dní na dlouhodbé ošetřování. A nakonec, lze ošetřování ukončit před těmi 30 dny?
Předchozí