| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo, co bych s miminem a manželem, který byl tak 10-11 hodin denně mimo ( dlouhý dojezd do práce) dala za "každé pondělí odpoledne bude Maruška u nás". Jedna babička 150km, druhá 400km... Na nějaké pravidelné hlídání/interakce s prarodiči moc prostor nebyl. Občas jsem se domluvila s mamkou dopředu a na dva, tři dny jsem si objednala co nejvíc doktorů a dalších pochůzek a ona pak hlídala... Tchýně zásadně nedávala v 95% případů vědět a zjevovala se u švagra a tak nějak očekávala, že okamžitě všechno zrušíme a vnoučata budou jen s ní. Když jsem jí volala, jestli by chtěla s vnoučaty být, tak zásadně odpovídala " No, když potřebuješ pohlídat ( nepotřebovala jsem, byla jsem zvyklá se o děti starat sama)..." nebo :" Když mi je teda půůůjčíš... ( no, kdybych chtěla omezit styk babičky s dětmi, tak nevolám, jestli je chce vidět)".

Fakt problém nastal, když byly starší dceři čerstvě 4 roky, prázdniny a já skončila v nemocnici 70 km daleko nejdřív těhotná a pak s nedonošencem s nízkou porodní váhou. To prarodiče opravdu pomáhali manželovi, co to šlo. Jenže tchýně opět zaperlila, i když věděla, že bude hlídat moje mamka, tak natruc přijela a uraženě fňukala. Řešil to MM, já neměla kapacitu a tohle šlo kapku mimo mě.

Jinak občas babičky zaskočily, spíš na rekonvalescenci. Buď se domluvil příjezd nebo zrovna náhodou byly na návštěvě. Ale abych ráno v šest zvedla telefon a volala, že je nutné pohlídat dítě, protože v noci mělo horečku, to u nás neexistovalo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.