| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Huso, moji a manželovi rodiče hospodařili i za komunistů a i tak se jezdilo na výlety a koupat a tak.

Já se narodila v osmdesátkách, takže jsem dětství prožila po revoluci, naši rekonstruovali a nebyly peníze, bylo nás pět dětí. ALe jezdilo se po výletech, do škodovky jsme se vešli všichni i s babičkou, na dovolený se nejezdilo, ale líto mi to nebylo, většina dětí kolem mě nejezdilo po dovolených. Jen pár dětí mělo odvážné rodiče, kteří vzali auto a jeli se odívat, jak vypadá Chorvatsko po válce.
Hodně jsme jezdili po hradech a zámkách a ZOO, celé léto se chodili koupat, otec vodu miloval a samozřejmě na houby.

Mamka pochází z dělnické rodiny z vesnice, tam jezdili hodně na podnikové dovolené a výlety.
Otec, ty hospodařili, jezdili pouze po výletech a příbuzných, měli koně, tak hodně vzpomíná, že jako děti trávili léto u koní, plavili je a tak.
A také je bavilo pomáhat na hospodářství, jako malé děti různě popojížděly traktorama.

Manžel také pochází z rodiny hospodáře, tam vzpomíná na podobné dětství jako můj otec, akorát byl více zapojený do práce, důležité prý bylo ráno vstát, zdrhnout a přijít až pozdě večer.
Ale jezdili po výletech, prý teda pouze hrady a zámky.
A angažovali se ve spolcích - hasiči, ochotníci, pořádali masopusty a různé akce.
Chodili se koupat a také měli koně, tak si hodně točilo kolem koně. A pásli krávy, na to vzpomíná rád, dle vyprávění jak z Ladových obrázků.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.