| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Člověk se nesmí moc rozcapovat. Za život jsem se už setkala i s tím jak přežít na koupání 10 a v práci 18C, je to dost let i méně.

Porodnice 1998: koupaly a omyvaly jsme se několikrát denně v místnosti kde byla otevřena ventilacka, nešla zavřít, topení proto vypnutý( přece se tam nebude zbůhdarma topit), bylo tam ráno 10C a během dne, když tolik nemzlo i 14C . Mrzlo a přežily jsme to všechny. Pohodlné to moc nebylo, ale aspoň pak člověku nebylo tak moc zima na pokoji, kde bylo 16-18C.
Miminka nám kvůli tomu vozili, měli je v místnosti, kde bylo vytopeno. A po dvou je střídali v inkubátoru. Když je dovezli, teple nám je oblékli, pletené čepice a svetříky a rukavice. V noci mi bylo zima, protože deku navíc, bohužel, tenkrát to opravdu nešlo mít svojí- ometali se,že jako hygiena, nelze míchat erární a naše vlastní. Dneska už by to problém nebyl. Na spoustu věcí se kouká jinak.
Ten barák prošel později rekonstrukci.

ZŠ tam měli kluci tak nějak normálně.

Gymnázium stará stoletá budova, tak než vyměnili okna, tak zima jako obrovská, pokud byla pořádná zima, pomohla ta okna o 1-2C. Rodičaky v kabátech, neb byli od 16h a od 13h se na této škole nikdy netopilo. Kluci běžně chodili v lednu a únoru v termopradle co mají na lyže. 18C už kdysi, takže letos a příští zimu, to vidím na 16C. Studený židle a lavice, hnus.

Koleje už loni skoro se tam netopilo. Syn si bral další deku. A vezlo se mu další teplé oblečení. podcenil situaci.

Mš staršího stoletý dům, v zimě to vytopit moc nešlo, nepamatuju , že by tam byla ta astronomická teplota co tu píše Ina, podle mě nikdy. Měli koberce. Nevzpomínám si na žádnou hrůzu a už vůbec ne, že by byli nemocný, nebyli.

Mladší zase panelák školku, kde ty okna nic moc(no znáte to jak ty okna zkřížený a nešli pořádně zavřít, přirozený průvan). A oni jeli stejně do oběda venku.

A bydlím v paneláku, kde teplo nemám, protože pod náma je nevytápěny sklep. Když je -20C. V kuchyni je 15C. A koberec mi s tim udělá +2C. Holt koupím sem tam ve výprodeji za 1000kc. A na léto smotáme, na zimu vyndám. Třetí rok jde k popelnici. A vždycky když slyším, jak je v paneláku přetopeno tak bych vraždila, né všechny jsou teplé. Ten náš z roku 1971 rozhodně ne. Zato ten našich z roku 1986, tam je vedro na padnutí. A to naši málo kdy mají zaplé topení.

Pracovala jsem vždy ve starých budovach takže zima. Běžně jsem zvyklá sedět v rukavicích bez prstů u PC v zimě. 18C na stole, mě prostě zebou.

Ale moje nejhorší zkušenosti z práce zima 2007-2010, kancelář v plechové budově. Přes víkend se netopilo, když tam v neděli někdo zatopil. V pondělí tam bylo v 6h 10C. Během dne pak 15C. Z práce zrovna do vany z horkou vodou rozmznout. Na cokoliv se sáhlo, bylo strašný na omak. Takže v zimních botech, v rukavicích a dece. Další dny to šlo.

V létě to bylo zase naopak v poledne tam bylo 40. Takže se chodilo ve 4-12h a domů. Takže se člověk přizpůsobí všemu. A velký + v 13h už jsem byla s klukama na koupání. ~;)

No a jelikož jsem v práci kde na nás loni a letos v zimě zkoušeli, že se bude míň topit, když skoro všichni doma.. Topení ve stopě, já jsem v přízemí. Beton na tom koberec. Na stole 17-18C. V zimě rukavice bez prstů. Na skříni bylo 22C. Takže tam máme teplo, že sedíme o metr níž. Nezájem. Na podlaze 14C, my tam tak mrzli, že jsme to měřili a volali k tomu správce budovy.. Přezůvky zateplené croxy. Teplé ponožky. V 10h se člověk přezuje do zimních bot. A teplý čaj, jeden člověk dopije a další začne vařit.
Topí se tam výměníky, nebo co to je.
V sekáči, když jsem sháněla baloňak na kostým synovi jsem sehnala pro sebe úplně šílený tlustý chlupatý svetr. Už ho mam nastartovaný v práci, za měsíc jako, když ho najdu. Deku též. Musím sehnat nové přezůvky. Přemýšlím o ovčích. Jenže když půjdu do svařovny, budou jak prase. A přezouvat se někdy nestíhám. Takže nevím.
Nedělám si iluze, že tam letos bude tepleji. HO rozhodně ne. Z povahy práce nelze.

Nějak bude.

Věřím tomu, že když to ty nemocnice měli zmáknute, bude to o tolik let, ještě lepší.
Já mám nemocnici spojenou z hladem a zimou. Jídlo se zlepšilo to vím.(ale rozhodně to bude problém můj, v nemocnici je člověk nemocný, tudíž má teplotu, je mu zima. Jídlo, doma máme větší porce.)

DD nemám žádné zkušenosti.

Školy né všechny jsou nové. A topí se tam, ale investice do termoprádlo, termoleginy. Holt to bude normální. Moc bych se přimlouvala za polštáře na židle.

A jelikož mám zkušenost, že když se při 0C venku 15h se netopí, budeme mít doma 12C. Takže jsem koupila zimní chlupaté povlečení už v červnu. A pokud se nebude topit povleču ho. Chlupaté prostěradlo dávám poslední roky na zimu, my na spaní máme poměrně chladno a od 22-4h se v našem domě nikdy netopilo. Možná zbytečně, ale jsem nachystaná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.