| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My ale skutečně máme povinnou školní docházku. U nás se primárně do školy musí chodit, ale už se moc (v zákoně) neřeší povinnost v té škole něco dělat. To už je povinností školy zajistit. Dítě, které cíleně narušuje výuku a ubližuje ostatním není možné ze školy vyloučit, není možné nikomu nařídit, aby s dítětem, které to potřebuje, nějak pracoval. Prostě povinnost rodičů končí tím, že dítě dovedou do školy a povinností dítěte je tam setrvat po dobu výuky. To, že většina lidí funguje jinak, je super, ale je to o jejich dobré vůli. Zákonná povinnost je v tomto dost omezená a někteří si toho jsou vědomi.
Pokud někdo do školy chodit nechce, má možnost požádat, ale rozhodnutí je na řediteli školy a musí si nechat vypracovat posudek. Nejde to jen tak.

Máme k tomu povinné předškolní vzdělávání a to je o něčem jiném Rodič prostě oznámí, že dítě vzdělává doma a do MŠ docházet nebude. Má pak povinnost dostavit se na "přezkoušení", tedy prokázat, že dítě bylo vzděláváno a nebylo tedy kráceno na svých právech, ale je čistě na něm, jestli ho měl doma a věnoval se mu, nebo šlo někam do soukromé školičky apod.

Rozdíl je tedy hlavně v tom, jestli se vzdělávání mimo školu jen oznamuje, nebo se o něj musí žádat a je na někom jiném, jestli to dovolí.

Německo je klasický příklad povinné školní docházky bez možnosti vzdělávat se mimo instituce. Ale třeba v Itálii, v Dánsku nebo ve Francii (a nejen, našla jsem, i když neověřovala, že by to mělo být podobné i v Belgii, Irsku, Lucembursku, Norsku, Portugalsku, v některých částech Švýcarska) se domácí (nebo jiná forma) vzdělávání jen oznamuje, právo vzdělávat mimo instituce je daná zákonem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.