Jsem docela nešťastná ze situace na škole staršího syna. Nastoupil na gymnázium a vypadá to, že škola nemá vůbec žádné učebnice, které by žáci mohli používat. V jednotlivých předmětech si pedagogové určí, jakou knihu / učebnici chtějí, aby studenti měli a to přesně včetně čísla vydání. A já to mám sehnat a hlavně zaplatit
Takže zatím to byly pracáky do matiky za 320kč (to ještě chápu, pracáky se popíšou, byť netuším, jestli jsou fakt nutné, matika se imho vždycky procvičovala jednoduše z nějaké sbírky příkladů). Angličtina učebnice Oxford nejnovější vydání za 630kč (kdyby stačilo o jedno starší vydání, tak ho koupím za půlku z druhé ruky), němčina dtto. Kniha o politologii (taktéž nejnovější 6. vydání, páté prý ne, to jsem našla na aukru, ale nelze), do češtiny 4 doporučené knihy (jako prý nutně nemusí mít žádnou, ale zas z čeho se bude učit? mám koupit jen jednu nebo všechny?). Atd. Takto mají 10-12 předmětů, pokud mám do každého nakoupit učebnice za 300-600kč, bude to masakr. Každoročně?
Mluvilo se o burze učebnic, ale je půlka září a dítě tvrdí, že odpověď na termín burzy byla "někdy později"...
Prosím, je tohle normální? Máte u vás rovněž předpoklad, že rodiče nakoupí nejnovější vydání knih/učebnic? Vzhledem k tomu, jak brutálně zdražily kroužky a že se na začátku roku platí další tisíce korun za všechno možné do školy, tak s tím už mám docela problém.