| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já bych teda fakt spíš řešila, aby moje dítě školní látku zvládalo a bylo ve škole spokojený.

Většina dětských nemocí je o tom, že dítě je max. 2-3 dny fakt nemocný a pak už se jen doléčuje, je doma, ale přitom už má tendenci "řádit", tak se snad může už i doma učit. Však jsme si všichni vyzkoušeli i home schooly, ne?

Myslím, že i kdyby učitelka viděla, že je sice po nemoci, ale látku umí (máte probranou - to se pro mě nerovná povinnosti mít vyplněná všechna nějaká cvičení), tak nebude tak šťourat do toho, že je holka často nemocná.

To, že dítě somatizuje, bych naopak zdůrazňovala já - čili - milá paní učitelko, to jak probíhá školní výuka z nějakého důvodu moje dítě stresuje natolik, že je pak nemocný... Já ve škole nejsem, takže mi sama řekněte, co se tam v té vaší třídě děje, že moje dítě takto reaguje...

(osobně jsem to taky jednou použila, když moje dítě asi 2 středy po sobě ráno plakalo, že ho bolí hlavička... a po hodině, když nemusel do školy, byl najednou zázračně zdravý... - zjistili jsme, že je to pravděpodobně reakce na geometrii, která mu moc nešla, s učitelkou jsem se domluvila, co s tím udělat, bo já nemám zapotřebí, aby se mi dítě bálo chodit do školy... A nebyl to útok z mé strany ani učitelka to tak nevnímala a dítě jsme s tím nemuseli "konfrontovat", čili nemusela jsem dítěti říkat, že mu "nevěřím a že simuluje" (jak rozhodnout, jestli simuluje nebo jestli ho ta hlava fakt bolí, byť ze stresu, co ho ve škole čeká...). )

Asi máš holt pomalejší dítě, jestli ostatní děti stihly 4 stránky a tvoje sotva 2, tak to možná přijmout jako fakt a snažit se mu vzdělání nastavit tak, aby se přednostně věnovalo tomu fakt důležitýmu a ne vyplňování cvičení pro cvičení...

(u nás ve škole se jede individuální tempo furt, moje dítě už v pololetí 5. třídy dostalo učebnice pro šesťáky třeba z matiky..., letos dostalo angličtinu pro sedmáky..., v češtině je zase ale často spíš v té pomalejší skupině, takže prostě nevyplňujeme všechno, bo je to zdržovačka... Pokud u vás ve škole se jede tempo "všichni stejně", tak je jasné, že učitelce vadí, že přijde po 14 dnech do školy a je o 5 stránek víc vzadu, než ostatní... však na prvním stupni té nové látky není zas tolik, tak mi neříkej, že se nedá to s ní projít, aby byla v obraze a na podobné úrovni jako děti, co v té škole jsou)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.