| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mohla jsem se určitě vrátit k rodičům, byla jsem mladá a klidně jsem mohla žít u nich a nebylo by to nic divnýho. Naši by mě určitě rádi a ochotně živili, ale z mého pohledu byla u nich hrozná nepohoda. Pořád se spolu hádali, řvali na sebe a k tomu jsem pořád bojovala s maminkou o rodičovské kompetence. I o víkendu a o společných dovolených jsme se přetahovaly, čí vůle převáží, když chci kojit, pokud dítě řve, ale ona chce dodržovat tři hodiny. Když dám dítěti sušenku/rukavice/jednorázovou plínku, ale ona nechce, aby něco takového jedlo/mělo na sobě. Když odmítnu dítě tělesně trestat a ona se rozhodne mu dát na zadek. Atd atd.

Každý ten víkend jsem pořád byla ve střehu a neustále s maminkou bojovala, takže jsem o návratu napořád vůbec neuvažovala. Ani mi to teda nenabízeli, ale to jen proto, že jsem jim vlastně dlouhou dobu neřekla, že jsme se s ex rozešli (z pocitu, že maminka jde po slabším, takže v boji s ní ztratím pozici). Blbost a dnes bych komunikovala jinak, ale stalo se to holt takhle.

Návrat by byl do jisté míry pohodlný (finančně a zázemím), ale na druhou stranu bychom buď byly pořád ve válce nebo bych měla ze svého dítěte sourozence místo potomka. Máti není zlá, ale je hodně asertivní a k tomu kapku neempatická a nerespektující, což vytvoří fakt náročnou povahu. Určitě by mě rádi přispívali a pomáhali mi ještě víc než tehdy a jsem za to vděčná, ale ta (aspoň částečná) samostatnost byla pro mě z těchhle důvodů úplně zásadní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.