| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To asi záleží na tom, co od té školy očekáváš. Napíšu ti pár takových dojmů a drbů. Letmo znám 1 průvodce a 1 průvodkyni, ale moc se s nimi nevídám. Oba jsou kreativní a nemají žádné pedagogické vzdělání. Pak znám 2 lidi, co je škola pozvala, aby tam vedli nějaký workshop. 1 z nich si stěžovala, že je to hodně na dětech, je tam chaos a dohodnout se na něčem s dětmi bylo těžké, protože samy neuměly nic vymyslet a nic doporučeného dělat nechtěly. Následně tam ale 1 své dítě zapsala (na ZŠ), dítě v běžné ZŠ bojovalo a teď je tam spokojené. Ve třídě mají třeba dítě, které tam věkově nepatří, ale v jeho správné třídě nebylo místo, tak ho šoupli (asi) do vyššího ročníku. Pak znám rodinu, kde prodali byt, aby tam mohly děti chodit a mamka je vozila hodinu autem přes Prahu, a po prvním roce dítě vzali na běžnou ZŠ, protože prý dítě nic neumělo.
Pak znám rodinu z jiného města, kde měsíc po nástupu dítěte byli nátlakově vyzváni k zaplacení významného sponzorského daru škole. To dítě tam bylo spokojené, číst se naučilo až v 9 letech ale rodičům to nevadilo, protože je to rozený matematik. Pak jsem měla tu čest číst něčí slovní hodnocení na vysvědčení a úplně se mi zvednul žaludek, ajk si učitelka hrála na psycholožku a nálepkovala dítě, brr.
Sama jsem byla na kurzu s dvěma učitelkama ze Scioškoly, prý měly dost děcek s ADHD a spol. a řeší, jak s nimi pracovat, tak to zkouší pokus-omyl, ale aspoň to zkouší. Ty učitelky mi úplně marný nepřišly, ale co já vím. To jsem asi moc neporadila, ale snad si to nějak přebereš. Mám okolo sebe hodně lidí, co mají děti v alternativních školách (já mám jedno taky, ale ve škole s pevnějším konceptem), a chce se to fakt dobře poptat na ty lidi, co tam učí, a zvážit, co by dítěti sedlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.