| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Evelyn, "nedostatku zboží, třeba ovoce, už si všimnout mohla." Já jsem si sice byla vědoma i jako dítě, že něčeho materiálního mám méně, než bych si přála, ale považovala jsem to za normální, nikoli za chybu režimu.
Obecně to vlastně tak je: člověk prostě nemůže mít všechno. Samozřejmě jako starší jsem už chápala, že neschopnost vlády zajistit plánovaným hospodářstvím dostatek toaleťáku a vložek je neschopnost vlády a nepoužitelnost pětiletého plánování k zajištění přiměřeného množství čehokoli.

Co se týká dvojího života - co se říká doma a co "veřejně" mi jako dítěti přišlo také normální. Autorita něco chce, nějaké chování, a ti, co mají "poslouchat" na to perou, a jenom se tváří, že jsou poslušní, aby unikli trestu - bylo to tak ve školce, ve škole, na silnici, ... u někoho i v rodině. Netušila jsem, že je možné být zajedno s vládou státu, stejně jako nešlo být zajedno se souškou ze školky, která chtěla, abych po o spala.

EDIT: prostě na komunisty se nadávalo, stejně jako se nadávalo na učitelky a šéfy. To byl tedy můj dětský pohled.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.