| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale znovu opakuju, že jsem to napsala až jako reakci na to, že by se to nemělo hlásit vůbec.

A budeš se divit, ale protože jak děti, tak učitelé jsou už dnes běžně zvyklí na přítomnost cizí osoby v hodině, protože jen v málokteré třídě není asistent a chodí se různě na náslechy a vzájemné hospitace (tedy ne na kontrolní), tak hodiny prostě normální jsou. To je jedna z prvních otázek, co se řeší na pohospitačním rozhovoru. Jestli se hodina v nějakém ohledu, a tedy i ze strany žáků třeba nějak lišila od běžné....

V té hodině sleduješ asi 100 různých věcí a je jasné, že v jedné hodině nemohou nikdy všechny být, takže hlavní, co by mělo být, je soulad použitých metod s cílem hodiny. A na to nepotřebuješ vědět dopředu, jestli tě někdo přijde zkontrolovat, to prostě buď děláš nebo neděláš ~d~.

Zejména mladší učitelé samozřejmě nervózní jsou, i když máme vztah spíše kamarádský, ale protože jim zase nedělá problém přijít za mnou pro radu i jindy, tak vědí, že k tomu vlastně nemají důvod. Jde spíš o trému a ta z většiny spadne ve chvíli, kdy se hodina rozjede.
Totéž ty děti. Kouzelné to bylo u prvňáků. Jedna paní učitelka mě posadila dozadu a hned se začaly děti otáčet a pokukovat, tak jim řekla všem, ať se podívají, kde sedím, že tam jsem, pak začala hodinu...a od té chvíle to nikoho nezajímalo, že tam sedím. Jiná mě posadila k jednomu náročnějšímu dítěti a pak si pochvalovala, že měla mnohem lepší podmínky na práci, protože to dítko bylo víc v klidu. A to jsem tam jen seděla a psala si svoje.

Ono jde mimo jiné o to, jakou atmosféru ve škole máš. Ne o to, kdy jim o své přítomnosti v jejich hodině řekneš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.