| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My s manželem jsme se seznámili v práci. Docela mi původně lezl na nervy, ale on si to vyložil, jako že se mi líbí ~;) Naši se seznámili na inzerát, ovšem (dle podání mamky) šlo o to, že dělali "garde" mamka své kamarádce a taťka kamarádovi, co měli mít první schůzku na inzerát. Ti dva spolu byli chvíli, naši budou mít v lednu zlatou svatbu. Babička jedna mi to vyprávěla poměrně podrobně, ale některé záležitosti s ohledem na můj věk vynechávala. Dnes to chápu tak, že se s dědou poprvé viděla na svatbě své kamarádky (kam jela sama cca 35 km vlakem) a tam rovnou počali mou tetu ~;) Po té svatbě pochopitelně odjela zpět domů, nevím, jestli dědu kontaktovala dřív nebo až zjistila, že je těhotná. Bylo jí 17 a půl, vdávala se 30.4. 1945, bydleli s dědou u jeho rodičů a sourozenců, po 4 dnech začalo ve městě protiněmecké povstání, tak děda vezl babičku těch 35 km na tyči kola k jejím rodičům ... Teta se narodila v pořádku na konci listopadu, můj taťka až za dalších 5 let, děda s babičkou spolu zůstali do smrti (babička byla o 8 let mladší, ale umřela o 15 let dřív, děda už pak byl sám...). U druhé babičky nevím tolik podrobností, ale vdávala se taky mladá (18,5 roku) a těhotná, seznámili se s dědou myslím na nějaké zábavě, žili v blízkých vesnicích, asi to taky nebyl žádný dlouhý vztah. Měli dvě děti rychle po sobě, ale děda odešel cca po 8 letech k jiné ženě, se kterou už zůstal do smrti, už bez dalších dětí (ani nevím, jestli ona nějaké děti měla předtím, mamka se svým tátou odmítala být v kontaktu, takže jsem ho viděla jednou v životě jako hodně malá asi 10 minut). Babička zůstala s dětmi (mou mamkou a strýcem) až do jejich svateb (konaly se v jednom roce) žít v domě u tchyně, to si asi dneska nikdo neumí představit. Cca v době, kdy jsem se narodila, si našla partnera se kterým žila až do jeho smrti, my jsme mu se sourozenci říkali dědo. Byl ke stáru až chorobný žárlivec, ale nějak to s ním horko těžko vydržela, ke konci tedy musel do DD, s demencí začal být agresivní ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.