| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

NEHÁDEJTE SE S OSLY
Tygr se potká s oslem a dají se do řeči o trávě.
Osel řekl tygrovi: „Tráva je modrá.“
Tygr odpověděl: „Ne, tráva je zelená.“
Takto se o barvě trávy dohadovali dál. Nakonec se rozhodli zajít za lvem, králem džungle, aby je rozsoudil.
Jen co dorazili na paseku ke lvímu trůnu, osel zavolal: „Výsosti, že je pravda, že je tráva modrá?“
Lev odpověděl: „Pravda, tráva je modrá.“
Osel hned pokračoval: „Tygr se mnou nesouhlasí. Odmlouvá a hádá se se mnou. Prosím, potrestej ho.“
A lev prohlásil: „Tygr bude potrestaný 5 roky mlčení.“
Osel si vesele povyskočil a vyrazil pryč. Stále nadšeně opakoval: „Tráva je modrá! Tráva je modrá!…“
Tygr přijmul trest a ještě se zeptal lva: „Výsosti, proč jsi mě potrestal? Přeci jenom tráva je zelená.“
Lev odpověděl: „Ano, ve skutečnosti je tráva zelená.“
Tygr se optal: „Tak proč jsi mě potrestal?“
Lev odpověděl: „Nemá to nic společného s otázkou, zda je tráva zelená nebo modrá. Trest jsem ti dal proto, že není možné, aby udatné a chytré stvoření jako ty plýtvalo čas dohadováním s oslem. A ještě navíc mě takovou otázkou přišel obtěžovat.“
Jaké ponaučení si z toho můžeme odnést? Nejhorším plýtváním času je hádání s bláznem či fanatikem, kterému nejde o pravdu či realitu, ale pouze o vítězství jeho vlastních představ a iluzí. Jsou lidé, kteří nejsou schopni porozumět bez ohledu na to, kolik důkazů jim předložíme. Jsou zaslepeni egem, nenávistí a záští. A jediné, co chtějí, je mít pravdu, i když ji nemají.
Když hloupost křičí, moudrost mlčí. Váš klid a ticho mají větší cenu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.