| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně společné péče o děti. Děti máme ve společné péči tři roky. Zatím jsme vše řešili bez potíží. Děti jsme měli týden a týden a všechny větší věci jsme kupovali ze společného účtu, kam každý přispívá stejnou částku.
Bohužel, starší syn se dostal do puberty (15,5 let) a odmítá k otci jezdit. Za poslední dva měsíce k němu jel pouze třikrát (vždy na jeden den). Chtěla jsem se s ex domluvit, že by mi na syna přispíval 1000 Kč za jídlo, oblečení, drogerii a jiné menší výdaje, když k němu teď nechce jezdit. Nepochodila jsem. Prý si mám syna přemluvit,aby k němu zase začal jezdit, že on si tuhle situaci nevymyslel a nehodlá nic platit.
Celou situaci jsem se synem probírala několikrát. Stojí si za svým, že za otcem jezdit nechce. S tatínkem se neshodnou na většině věcí, buď se ignorují nebo si nadávají. Žádná jiná komunikace mezi nimi neprobíhá. Navíc syn má pocit, že je tam jen od úklidu a hlídání mladšího sourozence. Prý nemá žádný osobní čas. To jsou jeho argumenty, proč tam nehce jezdit.
Je lepší v tomto případě podat žádost na získání staršího syna do výlučné péče a žádat soud o určení výživného nebo to zatím nechat být a obejít se bez těch peněz? Syn se bojí, že by mu mohl soud nařídit, aby jezdil k otci o víkendech.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.