| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já nevím, jestli bylo brzké manželství peklo...já jsem měla jak je naše tradice v rodině první dítě v 19ti, byla jsem v prváku na VŠ, zvládla jsem dostudovat, postavili jsme i při mojí škole a práci do pár let dům, narodilo se nám další dítě. Nejhorší byla asi manželova (naštěstí náhradní) vojenská služba.

On totiž má/měl člověk v těch mladých letech hodně sil, a nová rodina dává cíl a motivaci k životu...a určitou zodpovědnost.
Člověk má/měl pro co a pro koho žít...když vidím některá dnešní děcka bez jakékoliv motivace k životu, co se plomcají životem...a mnoho z nich neví, co dál...hodně z nich studuje, ale tak nějak podivně jen proto, že jinak neví, co by měli dělat, někteří po studiu nechtějí ani hledat práci a zůstávají doma tak nějak dál jako děti....to je zas druhý extrém.

Mám kolem sebe dost manželství, co vznikla v osumdesátkáxh, a ti lidi jsou pořád spolu, i když asi každý v tom dlouhodobém partnerství si něčím projde.

Takže znám lidi, pro které to nebylo peklo...můj muž je ještě o kousek mladší než já, a fungoval i jako mladý s přebalováním, krmením, "hlídáním" a tak...za mě i za něj - bylo to fajn.
Přizpůsobili jsme se poměrně lehce a rychle jeden druhému.
Ale bydleli jsme sami, 3 měsíce u tchánovců stačily, jsem prostě samostatná a přizpůsobovat se regulím náhradního domova se mi úplně nelíbilo (striktní zákaz používání koupelny po 20.hodině, nemožnost vlastního přeprání prádla, strašně málo soukromí, tak jsme prostě pak bydleli nějaký čas v mrňavé garsonce ve sklepě :-) - ale sami tři.

Když se ohlídnu zpátky, nelituju, naopak. Rozhodně to nebylo peklo...jsem vděčná za to, jak plnej (i když i některý zážitky byly dost zátěžový) jsem mohla prožít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.