| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

no tohle je těžké... tohle dělá sestřina kamarádka, já (zvenčí) vůbec nechápu, jak s ní sestra dokáže vůbec kamarádit ~d~
ano, uznávám, že té holce se děje hodně blbých věcí, ale vlastně tak nějak kontinuálně a ona má potřebu se o všechno podělit s přáteli... třeba když se jí rozváděli rodiče, byla nešťasná, jak JÍ to mohli udělat, jak ONA k tomu přijde - je jí kousek přes 30 ~t~
nebo má problém, protože jejímu dědečkovi se rozbila lednice a teď aby sháněl novou - lednici shání děda, platí si ji děda, její součinnost veškerá žádná, nic z toho pro ni neplyne, ale stejně - "no představ si to, jako bych neměla svých starostí dost, teď ještě ta dědova lednice" ~8~
taky si bere všechny problémy přátel za své - když nám umřela máma, sestra byla pochopitelně na dně a tahle kamarádka jí na to řekla "no já se zblázním, sotva jsem se vyhrabala z covidu a teď tohle, já už na to nemám..." - její představa naplněné empatie ~d~
a když sestřin zaměstnavatel vyhlásil, že v čr končí, takže sestra přijde o práci, kamarádčina první reakce byla "no to jsi pěkně v háji, co teď budeš dělat? myslíš, že tě někam vůbec vezmou? nejsi zrovna nejmladší..." a hned měla další "starost" navíc ~t~

takže možná se zkus zamyslet, jak to s tvými "silnými emocemi" je... a někdy zkus spíš počkat, až se ozvou přátelé sami... a zkus si taky pohlídat, jestli ty silné emoce nespouští taky problémy tvých přátel - člověk by je neměl zlehčovat, ale ani umocňovat... a taky je možná fajn, když těch potíží je víc, nezapojovat do toho všechny přátele naráz, zvlášť pokud se mezi sebou znají i oni, pocit, že vlastně "všichni musí řešit dokola jen tebe" může být opravdu zatěžující...
(ale teda všechno tohle píšu z pozice někoho, kdo si negativní věci nechává spíš pro sebe, když už něco pustím ven, je to v nadsázce, s ironií a mám problém s klasickým svěřováním... a čím víc je ouvej, tím víc mlčím - a vím, že je to špatně, ale nedokážu to nijak změnit... takže takové "hraběcí zamyšlení" ~;))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.